Zmiany w organizacji ruchu w centrum. Wólczańska i 6 Sierpnia będą dwukierunkowe

Pod koniec sierpnia pojawią się zmiany w organizacji ruchu na ul. Wólczańskiej i ul. 6 Sierpnia, dzięki którym łatwiej przejedziemy przez centrum Łodzi.

Ulica Wólczańska przy zbiegu z al. Mickiewicza (na razie jednokierunkowa) -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ
Od 22 sierpnia 2020 r. będziemy mogli jeździć w dwóch kierunkach ul. Wólczańską od al. Mickiewicza do Więckowskiego oraz ul. 6 Sierpnia, gdzie zmiany obejmą odcinek od ul. Żeromskiego do ul. Wólczańskiej , fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Od 22 sierpnia 2020 r. będziemy mogli jeździć w dwóch kierunkach ul. Wólczańską od al. Mickiewicza do Więckowskiego i ul. 6 Sierpnia, gdzie zmiany obejmą odcinek od ul. Żeromskiego do ul. Wólczańskiej.

- Nowa organizacja ruchu na tych dwóch ulicach pozwoli na rozłożenie ruchu w centrum, łatwiejszy przejazd oraz stworzy alternatywę dla kierowców w związku z planowaną budową tunelu średnicowego wraz z przystankiem Łódź Śródmieście – wyjaśnia Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju UMŁ.

Jak informuje Michał Gogolewski z Zarządu Dróg i Transportu, choć nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od soboty 22 sierpnia, to wcześniej (już od 7 sierpnia) na obu ulicach rozpoczną się prace związane ze zmianą oznakowania pionowego i poziomego oraz przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach. Wprowadzone zostaną też zmiany w parkowaniu. – Zmiany w organizacji ruchu mają odciążyć układ komunikacyjny al. Kościuszki – ul. Zachodnia oraz usprawnić poruszanie się w relacji wschód – zachód po ul. 6 Sierpnia – podkreśla Michał Gogolewski.

Pierwsze zmiany na ul. Wólczańskiej znajdziemy już przy skrzyżowaniu z trasą W-Z, którą będzie można przejechać na wprost jadąc na północ od „Górniaka”, oraz skręcić w lewo na Retkinię. Aby ruch w dwu kierunkach mógł odbywać się swobodnie i zapewnić bezpieczną odległość między mijającymi się pojazdami, parkowanie na ul. Wólczańskiej zostanie częściowo wyznaczone na chodniku.

Zmieni się też organizacja ruchu na skrzyżowaniach – pojawią się pasy rozdziału wskazujące poszczególne kierunki, które dodatkowo zasygnalizują kierowcom, że ruch odbywa się już w obu kierunkach. Zamontowane zostaną też nowe sygnalizatory i wprowadzone zostaną zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnej. Wraz z nową organizacją ruchu pojawią się też bezpieczniejsze przejścia dla pieszych z azylami, a na części skrzyżowań powstaną śluzy rowerowe.

Równocześnie z wprowadzeniem dwukierunkowego ruchu na ulicach Wólczańskiej i 6 Sierpnia, z uwagi na komunikację tramwajową ograniczony zostanie ruch na ul. Gdańskiej (na odcinku od ul. 6 Sierpnia do ul. Zielonej) tylko w kierunku północnym.

Prosimy, zwłaszcza w pierwszym okresie zmian, o szczególną uwagę i zachowanie ostrożności.

Polecane aktualności

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 12. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

autor: Monika Kamieńska

W 1970 r. Polskie Nagrania wydały niezapomnianą i fenomenalną wręcz płytę „Marek Grechuta & Anawa”.... więcej

Nowe torowisko na Stoki gotowe

Nowe torowisko na Stoki gotowe

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Zakończył się remont torowiska tramwajowego pomiędzy ulicami Pomorską a Telefoniczną. 1 października... więcej

Ceny wody pozostają bez zmian. Nie będzie podwyżek opłat za wodę i ścieki

Tomasz Walczak / UMŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zdecydowała, iż w tym roku ceny opłat za zużycie wody i utylizację... więcej

Łódzkie święto Armii Krajowej

Andrzej Janecki / BKSiDŁ

W rocznicę utworzenia Służby Zwycięstwa Polski, konspiracyjnej organizacji przekształconej później w... więcej

Rewitalizacja Księżego Młyna -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź rewitalizuje Księży Młyn. Zaczynamy remont kolejnych famuł

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rewitalizacja Księżego Młyna nie zwalnia. Zaczynamy kolejne remonty, czyli komfortowe mieszkania... więcej

Kontakt