Potrzebni fajni dorośli, by wspierać młodzież z domów dziecka i rodzin zastępczych. Zapraszamy na spotkanie!

Możesz być na emeryturze albo pracować jako informatyk lub nauczyciel. Możesz być po czterdziestce, a nawet i mieć 20 lat więcej. Możesz interesować się koszykówką, rękodziełem lub trenować tai-chi.

Ważne, żebyś czuł się dobrze sam ze sobą, miał pasję i mógł podzielić się swoim wolnym czasem z młodym człowiekiem przygotowującym się do dorosłości.
Rozpoczyna się rekrutacja do II edycji projektu „Senior-Junior” realizowanego przez Fundację Robinson Crusoe we współpracy z Fundacją "W Człowieku Widzieć Brata" i kampanią społeczną Rodzina Jest dla Dzieci.
Poszukujemy fajnych i odpowiedzialnych dorosłych, w tym także seniorów, którzy zechcą z sercem i rozsądkiem towarzyszyć w procesie usamodzielnienia młodym ludziom z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych. Idea projektu jest prosta. Każdy nastolatek w wieku 16-18 lat zaczyna przygotowywać się do opuszczenia placówki lub rodziny zastępczej i rozpoczęcia dorosłego życia w społeczeństwie. W takim okresie dobrze mieć przy sobie ludzi, którzy będą wspierać doświadczeniem i zaangażują się w niesienie pomocy, gdy będzie taka potrzeba. Dlatego potrzebne są osoby, które zdecydują się zostać opiekunami usamodzielnienia dla konkretnego nastolatka i zostaną ich mentorami. Doradzą, jak rozwiązywać sprawy w urzędach, podpowiedzą, jak przygotować się do rozmów o pracę, a kiedy pojawi się emocjonalny kryzys, to cierpliwie wysłuchają i z życzliwością pomogą szukać rozwiązania trudnej sytuacji.
Jeśli chcesz zostać mentorem dla młodych ludzi z domów dziecka lub rodzin zastępczych, przyjdź na spotkanie informacyjne w najbliższy wtorek 11 sierpnia o godz. 15.00 do Miejsca Spotkań przy ul. Strzelców Kaniowskich 9.

Chcesz być mentorem? Zadzwoń do Oksany Hałatyn-Burdy - 691 051 702.

Chcesz uczestniczyć w projekcie jako junior? Zadzwoń do Doroty Piskorskiej - 509 147 833.

Polecane aktualności

Katarzyna Dyzio -  fot. Archiwum UMŁ

Nowa strategia Łodzi, nowa jakość partycypacji

BRP

Nowa strategia miasta to także nowe oblicze partycypacji społecznej. Od dziś zajmie się nią nowe... więcej

Iwona Zatorska-Sytyk, wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich i Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje ul. Obywatelską

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Zaczynamy jedną z najważniejszych tegorocznych inwestycji. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą prac. więcej

Agnieszka Dobrucka, z-ca dyrektora Wydziału Dysponowania Mieniem oraz Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta

Łódź rewitalizacja. Pałac Steinertów wystawiony na przetarg

Aleksandra Hac / BRP

Kto zostanie nowym gospodarzem pięknie odrestaurowanej rezydencji fabrykanckiej przy ul.... więcej

 -  fot. Archiwum UMŁ

Rekordowa liczba ubiegających się o stypendia na rok akademicki 2020/2021!

Zakończyliśmy nabór do Stypendiów Prezydent Miasta Łodzi na rok akademicki 2020/2021. Ostatecznie... więcej

Mimo kryzysu agencje ratingowe wierzą w Łódź. Rating dla Łodzi utrzymany

BRP

Agencja ratingowa S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy rating kredytowy emitenta „BBB+”... więcej

Kontakt