W miejskim szpitalu na operację bez kolejki

Gdzie wyleczysz skomplikowane złamanie kości bez wielotygodniowego leżenia w gipsie? I gdzie operację protezy biodra wykonasz w ciągu kilku tygodni? W miejskim szpitalu im. Jonschera w Łodzi.

Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej szpitala im. Jonschera -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ
Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej szpitalu im. Jonschera specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu skomplikowanych złamań kości , fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu skomplikowanych złamań kości długich, przy pomocy specjalnych gwoździ wprowadzanych do jamy szpikowej kości. Pacjent leczony taką metodą nie wymaga zakładania gipsu na wiele tygodni, jak w metodzie tradycyjnej, co umożliwia szybsze podjęcie rehabilitacji i przyspiesza powrót do zdrowia i pełnej sprawności. Wykonywane są tu również skomplikowane zabiegi w obrębie stawu kolanowego takie jak: usunięcie łękotek, plastyka więzadła krzyżowego przedniego oraz leczenie, techniką mikrozłamań i przeszczepy techniką mozaikową chrząstki stawowej.

- Oddział posiada również duże doświadczenie w operacjach protez stawu biodrowego i stawu kolanowego - w chorobach zwyrodnieniowych i po urazach tych okolic. W ubiegłym roku wykonaliśmy prawie 500 zabiegów w zakresie protezoplastyki. Dobre efekty pooperacyjne uzyskujemy dzięki dużemu doświadczeniu, wysoko wyspecjalizowanego personelu medycznego oraz wyposażeniu oddziału w wysokiej jakości sprzęt i aparaturę medyczną, a także możliwości wykonywania specjalistycznych badań obrazowych na miejscu, również w trakcie zabiegu operacyjnego. - mówi dr Piotr Jander, zastępca ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Miejskiego Centrum Medycznego im. Jonschera. - Dużą wagę przykładamy się również do objęcia pacjenta fachową rehabilitacją już w oddziale, tak szybko jak to tylko możliwe, oraz zapewnienia kontynuowania rehabilitacji w ramach działającego w naszym szpitalu Oddziału Rehabilitacyjnego. Mówiąc obrazowo - prosto z Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, po wykonanym zabiegu, pacjent trafia na rehabilitację, w tej samej placówce. To znacząco przyspiesza leczenie - dodaje dr Piotr Jander.

Konrad Łukaszewski, dyrektor MCM im. Jonschera przypomina, że mimo trwającej pandemii, zabiegi wykonywane są w bezpiecznych warunkach.

- W naszym szpitalu stosujemy szereg środków dla bezpieczeństwa epidemiologicznego pacjentów. Każdy pacjent, który trafia do Centrum ma wykonywany test genetyczny na obecność koronawirusa, co pozwala zminimalizować ryzyko pojawienia się infekcji w placówce. Przypomnę, że nasze Miejskie Centrum Medyczne im. Jonschera to nie tylko Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, który posiada akredytację na prowadzenie specjalizacji w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Ale też chociażby znakomita okulistyka. Nie tylko na zabiegi ortopedyczne, ale i na zabiegi usunięcia zaćmy pacjent właściwie nie musi u nas czekać w kolejce – mówi Konrad Łukaszewski.

Zapisy na zabiegi operacyjne - ortopedyczne ustala Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej pod nr tel. 42 672 19 39.  

Polecane aktualności

Nowe torowisko na Stoki gotowe

Nowe torowisko na Stoki gotowe

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Zakończył się remont torowiska tramwajowego pomiędzy ulicami Pomorską a Telefoniczną. 1 października... więcej

Ceny wody pozostają bez zmian. Nie będzie podwyżek opłat za wodę i ścieki

Tomasz Walczak / UMŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zdecydowała, iż w tym roku ceny opłat za zużycie wody i utylizację... więcej

Łódzkie święto Armii Krajowej

Andrzej Janecki / BKSiDŁ

W rocznicę utworzenia Służby Zwycięstwa Polski, konspiracyjnej organizacji przekształconej później w... więcej

Rewitalizacja Księżego Młyna -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź rewitalizuje Księży Młyn. Zaczynamy remont kolejnych famuł

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rewitalizacja Księżego Młyna nie zwalnia. Zaczynamy kolejne remonty, czyli komfortowe mieszkania... więcej

Remontowana fasada miejskiego żłobka przy ul. Zachodniej 55A -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Prawie 2 mln zł na modernizacje miejskich żłobków w 2020 r.

Jolanta Baranowska / BRP

Kończy się kompleksowy remont miejskiego żłobka przy ul. Zachodniej 55A. W tym roku ma być... więcej

Kontakt