Totolotek Puchar Polski, CLJ i ekstraliga

W sobotę i niedzielę pierwszoligowi piłkarze ŁKS i Widzewa wystąpią w meczach Totolotek Pucharu Polski. Nowy sezon rozpoczną juniorzy UKS SMS, a w ekstralidze kobiet zawodniczki TME UKS SMS rozegrają spotkanie 2. kolejki.

Dla zespołu z al. Unii konfrontacja w 1/32 Totolotek Pucharu Polski będzie wspomnieniem krótkiego i wyjątkowo bolesnego pobytu w PKO BP Ekstraklasie. Po spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej podopieczni Wojciecha Stawowego nowy sezon rozpoczną pucharowym meczem z wrocławskim Śląskiem, z którym w minionym sezonie dwukrotnie przegrali walkę o ligowe punkty: w Łodzi 0:1 i we Wrocławiu 0:4. Czy w Totolotek PP ŁKS zdoła sprawić niespodziankę i wyeliminuje wyżej notowanego rywala? Tego dowiemy się w niedzielę wieczorem. Mecz na stadionie przy al. Unii rozpocznie się o godz. 20.30.

O tej porze zawodnicy Widzewa już dawno będą mieli za sobą pucharową rywalizację, do której przystąpią w roli zdecydowanych faworytów. W sobotę o godz. 16 beniaminek Fortuna 1. Ligi rozpocznie w Skierniewicach walkę z trzecioligową Unią, która do 1/32 Totolotek PP przebiła się z wojewódzkich kwalifikacji. W finale regionalnej fazy Pucharu Polski zespół ze Skierniewic pokonał 3:2 Pelikana Łowicz.

Również w sobotę nowy sezon rozpoczną młodzi gracze UKS SMS, którzy zmierzą się z Zagłębiem Lubin (godz. 10). Będzie to spotkanie 1. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18, w której tym razem pojawią się też starsi zawodnicy urodzeni w roku 2002. W danej drużynie na boisku będzie mogło jednocześnie przebywać czterech takich graczy. Zmiany w regulaminie zostały spowodowane pandemią koronawirusa Covid-19, która doprowadziła do przedwczesnego zakończenia poprzedniego sezonu i braku awansu nowych zespołów z lig makroregionalnych U-19.

Z wrocławskim Śląskiem w ten weekend mierzyć się będą również panie z TME UKS SMS. W 2. kolejce ekstraligi łodzianki w sobotnie południe rozpoczną mecz we Wrocławiu. Obie ekipy przystąpią do tego starcia z dorobkiem 3 pkt. Zespół z ul. Milionowej w pierwszej serii wygrał 2:0 z AZS UJ Kraków, a ekipa z Dolnego Śląska na wyjeździe pokonała 2:1 ROW Rybnik.

Polecane aktualności

Port Lotniczy w Łodzi -  fot. Archiwum UMŁ

Jaka będzie przyszłość lotniska w Łodzi?

BRP

Idea budowy logistycznego hubu cargo na terenach lotniska i w jego okolicy ma związek z... więcej

Kamienica przy ul. Roosevelta 17 -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Wypiękniała kolejna kamienica w centrum

Małgorzata Loeffler / ZIM

Detale snycerskie, kartusze herbowe, maszkarony z pióropuszami i róg obfitości: wypiękniała kolejna... więcej

Bartłomiej Kubiak -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

W miejskiej poradni pracuje najlepszy masażysta w województwie łódzkim

Jolanta Baranowska / BRP

Bartłomiej Kubiak jest najlepszym fizjoterapeutą - masażystą w województwie łódzkim, a pracuje w... więcej

Katarzyna Dyzio -  fot. Archiwum UMŁ

Nowa strategia Łodzi, nowa jakość partycypacji

BRP

Nowa strategia miasta to także nowe oblicze partycypacji społecznej. Od dziś zajmie się nią nowe... więcej

Iwona Zatorska-Sytyk, wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich i Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje ul. Obywatelską

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Zaczynamy jedną z najważniejszych tegorocznych inwestycji. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą prac. więcej

Kontakt