Łódź Buduje. Kolejne wiadukty do remontu

Żeby w przyszłym roku rozpoczęła się budowa nowych wiaduktów na Przybyszewskiego, na ulicy Dąbrowskiego trwają właśnie intensywne prace. To właśnie ta ulica przejmie dużą część ruchu od przyszłego roku.

Prace na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Trwają prace na północnym wiadukcie na Dąbrowskiego , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

- Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę wiaduktów na Przybyszewskiego. Mamy też projektanta, który przygotowuje zakres i kosztorys remontu drugiego wiaduktu na Dąbrowskiego – mówi Katarzyna Kowalska, zastępca dyrektora Departamentu Architektury i Rozwoju UMŁ.

Obecnie prace na północnym wiadukcie na Dąbrowskiego idą zgodnie z planem i zakończą się do końca roku. Po remoncie dostępne będą trzy pasy ruchu, nowy chodnik i wyremontowane schody. Wiadukt w pełnym zakresie pozwoli na przeprowadzenie ruchu i objazd podczas prac na Przybyszewskiego.

Wiadukty na Przybyszewskiego zostaną rozebrane i wybudowane od nowa. W pierwszym etapie rozebrany będzie wiadukt północny, a po wybudowaniu nowego, rozebrany zostanie wiadukt południowy i tramwajowy. Tak, aby przez cały okres przebudowy zachować minimalny przejazd.

- Będziemy chcieli zdobyć rządowe dofinansowanie na prace przy południowym wiadukcie na Dąbrowskiego. Ta inwestycja może rozpocząć się już w przyszłym roku, jeśli dostaniemy dodatkowe pieniądze – dodaje dyrektor Katarzyna Kowalska.

- Wiadukt na Przybyszewskiego stanie się węzłem łączącym różne środki transportu. Pod nowymi wiaduktami znajdą się parkingi i nowe przystanki autobusowe. W planach PKP jest budowa przystanku kolejowego Łódź Zarzew, który zintegrowany będzie z wiaduktem. Pojawią się też windy i infrastruktura dla rowerzystów. Ponadto wraz z wiaduktem powstanie pas autobusowo-tramwajowy do ul. Lodowej, aby autobusy i tramwaje kursowały wspólnie na całym odcinku od Rydza-Śmigłego do Lodowej – wyjaśnia Maciej Sobieraj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.  

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt