Otwarcie wystawy w Konsulacie Armenii w Łodzi

W piątek, 21.08.2020 miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy zdjęć "Moja Armenia" w siedzibie Konsulatu Honorowego Armenii w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 238

W uroczystości otwarcia wystawy poza Ambasadorem Republiki Armenii, Jego Ekscelencją Samvel Mkrtchian, wzięli także udział  Jej Ekcelencja Clémentine Shakembo Kamanga, Ambasador Republiki Konga i Daniyar Seidaliyev z Ambasady Kazachstanu,  a także przedstawiciele łódzkiego samorządu Urzędu Miasta Łodzi, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Tobiasz Bocheński, Wojewoda Łódzki .

Mateusz Sipa, Z-ca Dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej przekazał Konsulowi Honorowemu Panu Rafałowi Chomie list od Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej. 

Wystawa nosi tytuł „Moja Armenia” i jest dziełem ormiańskich fotografów: Garegina Aghabekyana, Vahagna Grigoryana, Gevorga Zurnachyana. Na ponad pięćdziesięciu zdjęciach pokazali oni piękne, zróżnicowane krajobrazy Armenii, a także bogactwo jej kultury i historii. Na zdjęciach podziwiać można rozległe stepy, wysokie góry, wodospady i wąwozy, niezapomniane widoki zachęcające do odwiedzenia tego pięknego kraju. 

Wystawa jest pierwszym wydarzeniem organizowanym w Konsulacie Honorowym Armenii w Łodzi, po jego niedawnym otwarciu pod koniec ubiegłego roku i objęciu funkcji konsula przez Pana Rafała Chomę.

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt