Bezpieczna droga do szkoły w Łodzi

Malowanie przejść dla pieszych, poprawione oznakowanie, nadzór policji i służb miejskich. Wszystko, aby uczniowie bezpiecznie dotarli do szkół po wakacjach.

Przejście dla pieszych przed SP nr 1 w Łodzi -  fot. UMŁ
Przejście dla pieszych przed SP nr 1 w Łodzi , fot. UMŁ

- Jak co roku przed pierwszym dzwonkiem, przeprowadziliśmy kontrolę dróg w sąsiedztwie szkół. Łódzka Policja pojawi się w pierwszych dniach września przy 50 wybranych placówkach w mieście, aby zadbać o bezpieczeństwo i sprawdzić również trzeźwość osób przywożących dzieci do szkół, oraz kontrolować prędkość pojazdów – informuje Marzanna Boratyńska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Ponadto do „pierwszaków” trafią pakiety bezpieczeństwa podczas akacji organizowanych w szkołach, podczas których przekażemy kompendium wiedzy o prawidłowych zasadach zachowania się na drodze.

- Również Straż Miejska zadba o bezpieczeństwo naszych najmłodszych i wspólnie z Policją, czuwać będziemy nad bezpieczeństwem wokół szkół, sprawdzając zachowania uczestników ruchu, oraz odpowiednie zasady parkowania, a podczas zajęć profilaktycznych z uczniami, rozdamy odblaski i edukować będziemy na temat sygnalizacji, znaków i bezpiecznych zasadach poruszania się – wyjaśnia Katarzyna Chodak, Straż Miejska w Łodzi.

Aby droga do szkoły była bezpieczna, równie ważne jest oznakowanie dróg.

- Jak co roku aby zapewnić bezpieczeństwo, skontrolowaliśmy stan oznakowania w pobliżu szkół. Sprawdziliśmy ponad 130 lokalizacji. Wraz z wiosennym odświeżaniem oznakowania wykonaliśmy prace na 152 przejściach dla pieszych. – informuje Beata Skoczna z Zarządu Dróg i Transportu.

Sprawdzany był też stan znaków drogowych. Głównie informujących o przejściu dla pieszych i tak zwane "Agatki", które informują kierowców o tym, że to przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci. Przed samym rokiem szkolnym zleciliśmy jeszcze dodatkowe wymalowanie w biało-czerwonych kolorach 15 przejść dla pieszych w pobliżu szkół, aby jak najlepiej przygotować się do nowego roku szkolnego.

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt