Fujitsu wspiera łódzkich uczniów

Zespół Szkół Politechnicznych dołączył dziś do elitarnego grona 220 szkół z całego świata, biorących udział w globalnym projekcie edukacyjnym P-TECH.

. Porozumienie o współpracy w ramach projektu podpisali dziś przedstawiciele firmy Fujitsu: Aleksandra Durzyńska-Prochowska oraz David John Deane, Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi oraz Henryka Michalska, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych.

- Rok szkolny zaczyna się bardzo dobrą informacją dla uczniów, którzy dzięki współpracy z firmą Fujitsu będą zdobywać praktyczne umiejętności w tak dynamicznie rozwijającej się dziedzinie jaką jest informatyka - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Dziękuję partnerom biznesowym, bez których nie byłoby nas tutaj dzisiaj, jestem przekonana, że dzięki projektowi uczniowie zyskają kwalifikacje, które znacznie ułatwią im start w dorosłe, zawodowe życie. 

Henryka Michalska, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych podkreśliła, że udział w projekcie jest dla uczniów wyróżnieniem i ogromną szansą dla młodych ludzi.

- W ciągu pięciu lat edukacji nasi uczniowie będą mieli bezpośredni kontakt z pracodawcą, z uznaną firmą z branży IT co powinno zaowocować dodatkowymi umiejętnościami - dodała dyrektor Michalska. - Dziękuję przedstawicielom firmy Fujitsu oraz władzom miasta za życzliwość i szansę jaką otrzymali moi uczniowie.

Udział w projekcie P-TECH obejmuje m.in. wykłady, praktyki i program mentorski co pozwoli uczniom - jak podkreśliła Aleksandra Durzyńska-Prochowska, Dyrektor Zarządzająca Poland GDC - pogłębić wiedzę techniczną, ale nie tylko.

- Dzięki udziałowi w programie uczniowie będą mogli też lepiej poznać oczekiwania potencjalnych, przyszłych pracodawców czy też dowiedzieć się, jakie umiejętności interpersonalne i komunikacyjne są poszukiwane, a wręcz pożądane na rynku pracy – dodała Aleksandra Durzyńska-Prochowska. - P-TECH to bardzo wartościowa inicjatywa, mająca na celu pomoc w kształceniu młodych ludzi, wspieraniu ich w budowaniu ich własnej przyszłości.

Polecane aktualności

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Łodzi w sprawie uchwały „śmieciowej”

Monika Pawlak / UMŁ

27 stycznia odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej poświęcona uchwale „śmieciowej”. Stosowne... więcej

Wiceprezydent Adam Pustelnik wraz z innymi gośćmi na konferencji prasowej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź przyjazna dla obcokrajowców

Jolanta Baranowska / UMŁ

Do Łodzi ściągnęli obcokrajowcy. Miasto wielokulturowe i otwarte na inne narodowości przygotowało... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska

Co w tym roku znalazło się wśród miejskich licytacji WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

WOŚP w Łodzi! Wyjątkowe zwiedzanie Orientarium, sesja fotograficzna w Pasażu Róży, czy odlewy detali... więcej

Płyny dezynfekcyjne, przyłbice i maseczki dla szkół -  fot. Archiwum UMŁ

Straty budżetu Łodzi i wydatki na walkę z covid w 2020 r.

Jacek Słodziński / BPiNM

Łódź nadal czeka na rozstrzygnięcie trzeciej transzy dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji... więcej

Filia 73 Biblioteki Miejskiej w Łodzi -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

650 tys. zł z Budżetu Obywatelskiego na łódzkie biblioteki

Jacek Słodziński / BPiNM

Łodzianie wybrali 38 projektów do realizacji, w tym projekt bezpłatnego dostępu do e-booków na kwotę... więcej

Kontakt