Fujitsu wspiera łódzkich uczniów

Zespół Szkół Politechnicznych dołączył dziś do elitarnego grona 220 szkół z całego świata, biorących udział w globalnym projekcie edukacyjnym P-TECH.

. Porozumienie o współpracy w ramach projektu podpisali dziś przedstawiciele firmy Fujitsu: Aleksandra Durzyńska-Prochowska oraz David John Deane, Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi oraz Henryka Michalska, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych.

- Rok szkolny zaczyna się bardzo dobrą informacją dla uczniów, którzy dzięki współpracy z firmą Fujitsu będą zdobywać praktyczne umiejętności w tak dynamicznie rozwijającej się dziedzinie jaką jest informatyka - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Dziękuję partnerom biznesowym, bez których nie byłoby nas tutaj dzisiaj, jestem przekonana, że dzięki projektowi uczniowie zyskają kwalifikacje, które znacznie ułatwią im start w dorosłe, zawodowe życie. 

Henryka Michalska, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych podkreśliła, że udział w projekcie jest dla uczniów wyróżnieniem i ogromną szansą dla młodych ludzi.

- W ciągu pięciu lat edukacji nasi uczniowie będą mieli bezpośredni kontakt z pracodawcą, z uznaną firmą z branży IT co powinno zaowocować dodatkowymi umiejętnościami - dodała dyrektor Michalska. - Dziękuję przedstawicielom firmy Fujitsu oraz władzom miasta za życzliwość i szansę jaką otrzymali moi uczniowie.

Udział w projekcie P-TECH obejmuje m.in. wykłady, praktyki i program mentorski co pozwoli uczniom - jak podkreśliła Aleksandra Durzyńska-Prochowska, Dyrektor Zarządzająca Poland GDC - pogłębić wiedzę techniczną, ale nie tylko.

- Dzięki udziałowi w programie uczniowie będą mogli też lepiej poznać oczekiwania potencjalnych, przyszłych pracodawców czy też dowiedzieć się, jakie umiejętności interpersonalne i komunikacyjne są poszukiwane, a wręcz pożądane na rynku pracy – dodała Aleksandra Durzyńska-Prochowska. - P-TECH to bardzo wartościowa inicjatywa, mająca na celu pomoc w kształceniu młodych ludzi, wspieraniu ich w budowaniu ich własnej przyszłości.

Polecane aktualności

Kwesta na rzecz ratowania zabytków łódzkiego Starego Cmentarza w tym roku online

Tomasz Walczak / BRP

Tegoroczna, już 26. kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej w... więcej

Czynsze za symboliczną złotówkę dla łódzkiej gastronomii i klubów fitness

BRP

Prezydent Miasta Łodzi podjęła decyzję o obniżce czynszów do symbolicznej złotówki dla łódzkiej... więcej

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny

Jolanta Baranowska / BRP

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny, którym będzie transportowało pacjentów... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (27.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Zajęcia on line w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łodzi

MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od dziś startuje z zajęciami on-line na facebooku. więcej

Kontakt