Nowa szkoła na Olechowie na nowy rok szkolny

Zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141, w nowym budynku lekcje mają uczniowie klas 1 - 5, ale to nie koniec remontów: właśnie trwa termomodernizacja „starego” budynku a za rok, z Budżetu Obywatelskiego będzie budowane boisko wielofunkcyjne. Na Olechowie powstaje unikalne centrum edukacyjno-rekreacyjno-sportowe.

Zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141. Okna klas na parterze wychodzą bezpośrednio na taras, więc w pogodne dni możliwe są przerwy na świeżym powietrzu. -  fot. Paweł Łacheta
Zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141. Okna klas na parterze wychodzą bezpośrednio na taras, więc w pogodne dni możliwe są przerwy na świeżym powietrzu. , fot. Paweł Łacheta

- Pamiętam, że ta szkoła miała być likwidowana, ale na szczęście udało się ją obronić dzięki czemu dziś najmłodsi mieszkańcy osiedla mają nowoczesną szkołę - powiedział Tomasz Trela, poseł na Sejm RP, który jako wiceprezydent Łodzi rozpoczynał procedurę związaną z rozbudową. - Osiedle się rozrasta, dzieci jest coraz więcej i bardzo się cieszę, że za rok będą miały do dyspozycji nowoczesny kompleks, gdzie będą się uczyć i aktywnie wypoczywać.

Umowa z wykonawcą została podpisana w grudniu 2018 r., a budynek był gotowy w lutym tego roku. Prac wykończeniowe oraz wyposażenie trwały niemal do ostatniego dnia wakacji, ale dyrekcji bardzo zależało, aby już od września najmłodsze klasy mogły rozpocząć naukę w nowej części.

- Dziękuję panu dyrektorowi i wszystkim pracownikom szkoły za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu nowej szkoły do pracy. Myślę, że każdy uczeń będzie się w niej dobrze czuł, bo jest nowoczesna, dobrze wyposażona i po prostu ładna - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi.

Na parterze są sale lekcyjne dla najmłodszych czyli klas 1 - 3. W każdej jest interaktywna tablica, funkcjonalne i kolorowe mebelki, stoliki i krzesełka które można dostosować do wzrostu uczniów. Okna wychodzą bezpośrednio na taras, więc w pogodne dni możliwe są przerwy na świeżym powietrzu. Na dole jest też świetlica, jadalnia z zapleczem oraz specjalna sala „czarna”, gdzie będą się odbywać zajęcia z gimnastyki dla najmłodszych. Na piętrze swoje sale mają klasy IV i V - równie efektownie wyposażone. Starsi uczniowie mają swoją salę do lekcji informatyki i stacjonarne komputery, najmłodsi uczą się na laptopach, które dosłownie wjeżdżają na lekcje na specjalnym regale, dzięki czemu dzieci mogą zostać w swojej Sali. Całość uzupełniają kolorowo wykończone łazienki i winda, a całość jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

- Jestem bardzo zadowolony, że się udało, że daliśmy radę i ruszyliśmy. Duża tu zasługa moich pracowników, którzy zrezygnowali z urlopów i pomagali - dodał Adam Szadkowski, dyrektor SP 141. - Zapraszam rodziców, mieszkańców osiedla ale nie tylko, zapraszam każdego kto ma ochotę obejrzeć naszą nową szkołę, chętnie oprowadzę i pokażę.

Inwestycja kosztowała 5,5 mln zł, kolejne 400 tys. zł - wyposażenie, a pieniądze pochodziły z budżetu miasta.

Termomodernizacja starego budynku czyli wymiana okien, instalacji co, kaloryferów i drzwi trwa. Prace wewnątrz się zakończyły, teraz robotnicy przenieśli się na zewnątrz dzięki czemu lekcje mogą odbywać się bez przeszkód.

 

 

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Kwesta na rzecz ratowania zabytków łódzkiego Starego Cmentarza w tym roku online

Tomasz Walczak / BRP

Tegoroczna, już 26. kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej w... więcej

Czynsze za symboliczną złotówkę dla łódzkiej gastronomii i klubów fitness

BRP

Prezydent Miasta Łodzi podjęła decyzję o obniżce czynszów do symbolicznej złotówki dla łódzkiej... więcej

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny

Jolanta Baranowska / BRP

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny, którym będzie transportowało pacjentów... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (27.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Zajęcia on line w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łodzi

MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od dziś startuje z zajęciami on-line na facebooku. więcej

Kontakt