Przedszkole po pożarze i remoncie jak nowe

Ponad 80 najmłodszych łodzian wróciło do Przedszkola nr 5, które w lutym zostało zniszczone przez pożar. Po remoncie, który z uwagi na pandemię koronawirusa nieco się  przedłużył, placówka lśni nowością. Co prawda jeszcze trwają prace w piwnicy i bocznej klatce schodowej, ale nie mają wpływu na funkcjonowanie przedszkola. 

- Remont trwał dłużej niż planowaliśmy, ale trzeba pamiętać, że z uwagi na pandemię rozpoczął się z opóźnieniem. Najważniejsze, że po zniszczeniach nie ma śladu, dzieci wróciły do kolorowych wnętrz, pachnących nowością - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Dziękuję pani dyrektor i pracownikom placówki za zaangażowanie i wysiłek jaki włożyli w przygotowanie wszystkiego na przyjęcie dzieci.

Do rozszczelnienia instalacji gazowej i w konsekwencji pożaru doszło na początku lutego. Na szczęście w placówce nie było dzieci, a obecny pracownik gospodarczy szybko zawiadomił odpowiednie służby. Mimo wydawałoby się niedużego pożaru straty były pokaźne: okopcone ściany, zniszczona kuchnia i zaplecze, konieczne okazało się także kupno pomocy dydaktycznych oraz mebli, które po pożarze nadawały się do wyrzucenia.

- Remont został wykonany siłami pracowników Zakładu Usług Komunalnych, którym dziękuję. Dziękuję też pani dyrektor, która podjęła się kierowania placówką mimo tak trudnej sytuacji - dodał Piotr Bors, dyrektor Departamentu Pracy, Edukacji i Kultury UMŁ. 

Po pożarze placówka została zamknięta a dzieci przekierowane do innych przedszkoli. Najstarsze korzystały z pomieszczeń w pobliskiej SP 160, wszystkim dzieciom miasto zaoferowało także transport do nowych placówek. Do swojego przedszkola nr 5 maluchy wróciły dopiero 3 września.

- Dosłownie do wieczora wraz z pracownikami szykowaliśmy sale na przyjęcie dzieci, a w dobie koronawirusa tej pracy było więcej. Ale cała moja załoga świetnie się spisała, dzieci wróciły i są zadowolone a to jest najważniejsze - wyjaśniła Małgorzata Joachimiak-Kościan, p.o. dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 5.    

Wszystkie 146 przedszkoli prowadzonych przez samorząd jest już otwartych, a ogółem w wyniku rekrutacji przyjęto do nich 18 047 dzieci.

Polecane aktualności

Kwesta na rzecz ratowania zabytków łódzkiego Starego Cmentarza w tym roku online

Tomasz Walczak / BRP

Tegoroczna, już 26. kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej w... więcej

Czynsze za symboliczną złotówkę dla łódzkiej gastronomii i klubów fitness

BRP

Prezydent Miasta Łodzi podjęła decyzję o obniżce czynszów do symbolicznej złotówki dla łódzkiej... więcej

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny

Jolanta Baranowska / BRP

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny, którym będzie transportowało pacjentów... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (27.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Zajęcia on line w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łodzi

MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od dziś startuje z zajęciami on-line na facebooku. więcej

Kontakt