Kolejne przypadki COVID 19 w szkołach i przedszkolach

W dwóch miejskich przedszkolach i w szkole podstawowej są potwierdzone wynikami badań przypadki zakażenia COVID 19. W przypadku 3 kolejnych szkół czekamy na wyniki badań i wynikające z nich wytyczne Sanepidu. Dobiegła końca kwarantanna w Szkole Podstawowej nr 23 i wszyscy uczniowie mają lekcje stacjonarne.

- W przedszkolu numer 185 kwarantanna trwa do jutra (15 września) i dotyczy jednej grupy dzieci. Zakażenie potwierdzono u nauczyciela, który przez tydzień był nieobecny stąd decyzją sanepidu krótko trwa kwarantanna dla najmłodszych - powiedział Piotr Bors, dyrektor Departamentu Pracy, Edukacji i Kultury UMŁ. - Kolejny potwierdzony przypadek mamy też w przedszkolu 66, tam jedna osoba jest chora, ale w kwarantannie jest 12 dzieci oraz 4 nauczycieli, ponieważ mieli kontakt z osobą zakażoną.

Kolejne zgłoszenia dotyczą szkół podstawowych i liceum, ale tylko w przypadku Szkoły Podstawowej nr 42 wiadomo, że zakażony jest nauczyciel, więc sanepid zdecydował, że uczniowie klas IV - VIII przez 10 dni będą uczyć się zdalnie. Łącznie chodzi o 313 uczniów.

- 9 przypadków podejrzenia zakażenia lub kontaktu z osobą zakażoną mamy w szkołach podstawowych 116 i 138 oraz w liceum numer 44, czekamy na wyniki badań oraz wytyczne sanepidu - wyjaśniła Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Dobra wiadomość jest taka, że w szkole nr 23 zakończyła się kwarantanna, nie ma kolejnych zgłoszeń a więc wszyscy uczniowie wracają do nauki stacjonarnej.

Zdaniem wiceprezydent Moskwa-Wodnickiej wypracowana przed rozpoczęciem nauki tzw. szybka ścieżka kontaktu szkół i przedszkoli z sanepidem zdaje egzamin.

- Dziękuję dyrekcji łódzkiego sanepidu, oczywiście życzyłabym sobie, abyśmy nie musieli z tego korzystać - dodała wiceprezydent.

 

 

Polecane aktualności

Kwesta na rzecz ratowania zabytków łódzkiego Starego Cmentarza w tym roku online

Tomasz Walczak / BRP

Tegoroczna, już 26. kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej w... więcej

Czynsze za symboliczną złotówkę dla łódzkiej gastronomii i klubów fitness

BRP

Prezydent Miasta Łodzi podjęła decyzję o obniżce czynszów do symbolicznej złotówki dla łódzkiej... więcej

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny

Jolanta Baranowska / BRP

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny, którym będzie transportowało pacjentów... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (27.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Zajęcia on line w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łodzi

MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od dziś startuje z zajęciami on-line na facebooku. więcej

Kontakt