Lider poległ w Łodzi

Drugiej porażki w tym sezonie doznali zawodnicy Apatora Toruń. Lider eWinner 1. Ligi Żużlowej po wyjazdowej przegranej z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 44:46 musiał też uznać wyższość Orła, z któremu uległ w Łodzi 43:47. Tym samym ekipa z Torunia nie może jeszcze świętować powrotu do PGE Ekstraligi.

Wygrana z liderem sprawiła, że teoretycznie Orzeł i Start Gniezno mogą jeszcze wyprzedzić Apatora. Takie rozwiązanie jest jednak niemal niemożliwe. Z Łodzi lider wyjechał wprawdzie bez wygranej, ale z punktem bonusowy (w Toruniu Orzeł przegrał 34:56), dzięki któremu na dwie kolejki przed końcem rozgrywek ma pięć oczek przewagi nad Orłem i Startem. Awans ekipa z Torunia może więc sobie zapewnić nawet przegrywając pozostałe spotkania. Wystarczy, że zgarnie w nich bonusy.

Małe szanse na awans nie umniejszają jednak sukcesu Orła, który w starciu z liderem dostarczył swoim sympatykom wiele radości. Dość powiedzieć, że faworyzowana ekipa z Torunia w Łodzi nie była nawet jeden raz na prowadzeniu. Goście niewielkie powody do zadowolenia mogli mieć po szóstym biegu, po którym doprowadzili do remisu 18:18. Był to jedyny remis w tym spotkaniu.

W następnym meczu łodzianie ponownie wystąpią przed własną publicznością. Tym razem ich rywalem będzie walcząca o utrzymanie Polonia Bydgoszcz. Spotkanie rozpocznie się 26 września o godz. 14.

Orzeł Łódź – eWinner Apator Toruń 47:43. Punkty dla Orła: Rohan Tungate 10, Daniel Jeleniewski 10, Aleksandr Łoktajew 9, Norbert Kościuch 8, Marcin Nowak 5, Piotr Pióro 3, Aleksander Grygolec 2, Mateusz Dul 0.

Polecane aktualności

200 tys. zł na mikrogranty covidowe

Agnieszka Rutkowska / BRP

200 tys. złotych na mikrogranty covidowe. Do programu zakwalifikowane zostały 33 projekty, które... więcej

Łódź buduje. Przebudowa ul. Lipowej

Wojciech Markiewicz / BRP

Trwa przebudowa ul. Lipowej od Zielonej do Więckowskiego. To kolejna ulica na Polesiu, która zamieni... więcej

Zrób zabawkę dla zwierzaka z łódzkiego ZOO

ZOO Łódź

Zwierzęta w łódzkim zoo, podobnie jak dzieci, narzekają na jesienną nudę. Pragniemy urozmaicić im... więcej

Ulica Gajcego przed remontem

Drugi odcinek ul. Gajcego do remontu

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

26 października rozpoczyna się remont kolejnego odcinka ul. Gajcego. Dzięki temu wszystkie główne... więcej

Wybrano najlepsze łódzkie pomysły na biznes w konkursie „Mam Pomysł na Startup” 2020

Renata Biadała / BRGiWM

W tym roku Główna Nagroda Prezydent Miasta Łodzi w ogólnopolskim konkursie trafiła do dwóch... więcej

Kontakt