Świetny start sezonu

Zawodnicy UKS Orientuś Łódź okazali się bezkonkurencyjni na rozgrywanych w Szczecinie mistrzostwach Polski juniorów w biegach klasycznym i sztafetowym. Podopieczni trenerów Piotra Paszyńskiego i Włodzimierza Gapińskiego zdobyli w sumie osiem medali, w tym aż trzy ze złotego kruszcu!

Tytuł mistrza Polski juniorów trafił w ręce Stanisława Pachnika, który na trasie liczącej 7,8 km długości i 400 m przewyższeń wyprzedził Ignacego Słomczyńskiego. Rywalizację z piątym czasem zakończył za to Michał Nowak. Drugie złoto łodzianie zdobyli w biegu sztafetowym, gdzie najgroźniejszych rywali, zespół WKS Śląsk Wrocław pokonali z przewagą ponad 7 minut. To już trzeci rok z rzędu, gdy męska sztafeta Orientusia wygrywa mistrzowskie zmagania. Trzeci najcenniejszy medal dla łódzkiej ekipy zdobyły juniorki w sztafecie. Amelia Block, Wiktoria Doreń i Zuzanna Gielec były lepsze od rywalek z Gliwic, które zajęły drugie miejsce aż o 19 minut. Amelia Block wcześniej cieszyła się także z brązowego medalu, który zdobyła w biegu klasycznym. Medalowy dorobek UKS Orientuś powiększyły również seniorki. Ewa Gwóźdź stanęła na najniższym stopniu podium w biegu klasycznym wśród damskiej elity, a nazajutrz poprowadziła koleżanki: Alicję Paszyńską-Ewiak i Agatę Olejnik do trzeciego miejsca w sztafecie. Najbardziej utytułowany łódzki młodzieżowiec Piotr Rzeńca, do swojej bogatej kolekcji dorzucił srebro w rywalizacji indywidualnej. Seniorska sztafeta mężczyzn w składzie Piotr Rzeńca, Krzysztof Rzeńca oraz Piotr Paszyński uzyskała piąty czas w swojej konkurencji.

Mistrzostwa Polski rozegrane w Puszczy Bukowej były pierwszą rundą kwalifikacji do mistrzostw Europy juniorów i młodzieżowców. Wyniki uzyskane przez zawodników UKS Orientuś dają nadzieję, że łódzcy biegacze zameldują się w październikowych zawodach, które odbędą się na Węgrzech.

Polecane aktualności

200 tys. zł na mikrogranty covidowe

Agnieszka Rutkowska / BRP

200 tys. złotych na mikrogranty covidowe. Do programu zakwalifikowane zostały 33 projekty, które... więcej

Łódź buduje. Przebudowa ul. Lipowej

Wojciech Markiewicz / BRP

Trwa przebudowa ul. Lipowej od Zielonej do Więckowskiego. To kolejna ulica na Polesiu, która zamieni... więcej

Zrób zabawkę dla zwierzaka z łódzkiego ZOO

ZOO Łódź

Zwierzęta w łódzkim zoo, podobnie jak dzieci, narzekają na jesienną nudę. Pragniemy urozmaicić im... więcej

Ulica Gajcego przed remontem

Drugi odcinek ul. Gajcego do remontu

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

26 października rozpoczyna się remont kolejnego odcinka ul. Gajcego. Dzięki temu wszystkie główne... więcej

Wybrano najlepsze łódzkie pomysły na biznes w konkursie „Mam Pomysł na Startup” 2020

Renata Biadała / BRGiWM

W tym roku Główna Nagroda Prezydent Miasta Łodzi w ogólnopolskim konkursie trafiła do dwóch... więcej

Kontakt