Sukcesy młodych rugbistek

Pierwsze i trzecie – na takich miejscach łódzkie zespoły zakończyły udział w rozegranym w Łodzi I turnieju Grand Prix Mistrzostw Polski Kobiet U-16 w Rugby 7. Na obiekcie przy ulicy Górniczej najlepsze okazały się zawodniczki Rugby Kobiet KS Budowlani, a na trzeciej pozycji znalazły się Venol Atomówki.

Sześć drużyn uczestniczących w zawodach podzielono na dwie grupy. W grupie A zagrały: Juvenia Kraków, Amazonki KS Budowlani Lublin i Tygrysice RC Orkan Sochaczew, a w grupie B oprócz łódzkich ekip była Arka Rumia Gladiatorki. Po pokonaniu drużyny z Wybrzeża łódzkie zespoły stanęły do walki o pierwsze miejsce w grupie. Spotkanie lepiej rozpoczęły Venol Atomówki, które prowadziły już 12:0. Gospodynie turnieju z nawiązką odrobiły jednak straty i zwyciężyły 24:12.

W półfinałach zawodniczki Budowlanych wygrały z Tygrysicami Orkan Sochaczew 36:0, a Atomówki uległy Juvenii Kraków 19:24. Zespół z Górniczej znalazł się więc w finale, a lokalne rywalki wystąpiły w meczu o trzecie miejsce. Oba spotkania zakończyły się wygranymi łodzianek. Atomówki pokonały Tygrysice Orkan Sochaczew 17:10, a Budowlani ograli Juvenię 32:0.

Rugby Kobiet KS Budowlani: Zofia Fornalczyk, Weronika Goździk, Natalia Janiak, Patrycja Janiak, Berenika Jędrycha, Patrycja Kowalska, Dorota Krawczyk, Karolina Krawczyk, Martyna Łaszcz, Nadia Rowińska.

Venol Atomówki: Iza Gumińska, Paula Solarska, Lena Rowińska, Emilka Gurzawska, Jagoda Majewska, Martyna Cepa, Wiktoria Sierecka, Natalia Służewska, Amelia Olczyk, Klaudia Witońska.

- Jestem bardzo zadowolona z postawy moich zawodniczek, zwłaszcza jeżeli chodzi o stronę mentalną. Dziewczyny świetnie ze sobą współpracowały i wspierały się niezależnie od sytuacji. Panującą w drużynie świetną atmosferę widać było na boisku. Jeżeli chodzi o samą grę w rugby 7, to mamy do poprawy kilka elementów. Będziemy nad nimi pracowali przez najbliższe kilka tygodni, bo chcemy się rozwijać i coraz lepiej grać w rugby - powiedziała trenerka RK KS Budowlani Patrycja Badowska.

- Ten turniej był zagadką. Po dwóch wicemistrzowskich sezonach w ostatnim graliśmy bardzo nieregularnie. W turniejach mistrzowskich dziewczyny potrafiły zająć zarówno drugie miejsce, jak i ostatnie. Do pierwszego turnieju bieżących rozgrywek podeszliśmy więc bardzo ostrożnie. Okazało się, że połączenie nowych zawodniczek z kilkoma doświadczonymi dało dobry efekt. Jestem bardzo zadowolony z ich postawy. Trzecie miejsce nie jest złe choć uważam, że spokojnie możemy walczyć o pierwsze. Budowlane do przerwy przegrywały z nami 7:12, ale w drugiej połowie zaprocentowało ich doświadczenie i wygrały. Przed kolejnym turniejem planujemy trzydniową konsultację szkoleniową na Wawrzkowiźnie – powiedział trener Venol Atomówek Ernest Hejna

Kolejny turniej MP zostanie rozegrany 18 października w Lublinie. Po pierwszym klasyfikacja generalna wygląda następująco: 1. RK KS Budowlani Łódź, 2. RzKS Juvenia Kraków, 3. Venol Atomówki Łódź, 4. Tygrysice Orkan Sochaczew, 5. Arka Rumia, 6. Amazonki Budowlani Lublin.

Polecane aktualności

200 tys. zł na mikrogranty covidowe

Agnieszka Rutkowska / BRP

Do programu zakwalifikowane zostały 33 projekty, które będą realizowane przez organizacje... więcej

Łódź buduje. Przebudowa ul. Lipowej

Wojciech Markiewicz / BRP

Trwa przebudowa ul. Lipowej od Zielonej do Więckowskiego. To kolejna ulica na Polesiu, która zamieni... więcej

Zrób zabawkę dla zwierzaka z łódzkiego ZOO

ZOO Łódź

Zwierzęta w łódzkim zoo, podobnie jak dzieci, narzekają na jesienną nudę. Pragniemy urozmaicić im... więcej

Ulica Gajcego przed remontem

Drugi odcinek ul. Gajcego do remontu

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

26 października rozpoczyna się remont kolejnego odcinka ul. Gajcego. Dzięki temu wszystkie główne... więcej

Wybrano najlepsze łódzkie pomysły na biznes w konkursie „Mam Pomysł na Startup” 2020

Renata Biadała / BRGiWM

W tym roku Główna Nagroda Prezydent Miasta Łodzi w ogólnopolskim konkursie trafiła do dwóch... więcej

Kontakt