Na własnych śmieciach

W ten weekend kibice piłkarscy będą mieli w czym wybierać. Na łódzkich stadionach odbędą się mecze z udziałem pierwszoligowych drużyn ŁKS i Widzewa, występujących w CLJ U-18 młodych graczy UKS SMS oraz grających w ekstralidze zawodniczek TME UKS SMS.

16.09.2020 LODZ , STADION MIEJSKI WIDZEW LODZ, PILKA NOZNA (FOOTBALL) FORTUNA PIERWSZA LIGA SEZON 2020/2021 MECZ 65. DERBY LODZ WIDZEW LODZ - LKS LODZ (GAME) NZ. SAMUEL CORRAL FOTO RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT

Dla Widzewa dzisiejsze spotkanie z GKS 1962 Jastrzębie (początek o godz. 17.40) będzie trzecim z rzędu rozegranym na obiekcie przy al. Piłsudskiego 138. Zgodnie z terminarzem ten mecz miał się odbyć na Śląsku, jednak na obiekcie w Jastrzębiu trwają prace związane z instalacją podgrzewanej murawy. W związku z tym zespół GKS 1962 chciał zamienić gospodarzy i jesienią zagrać w Łodzi, a wiosną na swoim obiekcie. Ostatecznie oba mecze Widzewa z tym rywalem odbędą się przy Piłsudskiego, z tym że dzisiaj formalnie w roli gospodarza wystąpi drużyna z Jastrzębia, która w czterech poprzednich spotkaniach nie zdobyła żadnego punktu i zamyka tabelę Fortuna 1. Ligi. Widzew ma trzy punkty i jest na miejscu trzynastym.

Stawkę otwiera ŁKS, który razem z Bruk-Betem Termalica Nieciecza ma komplet 12 pkt. Wszystkie dotychczasowe mecze wygrali również zawodnicy Arki Gdynia, Górnika Łęczna i Radomiaka Radom, jednak te zespoły mają po 9 pkt. i po jednym zaległym spotkaniu. Nie zmienia to faktu, że kibice spadkowicza z ekstraklasy liczą na to, że ich ulubieńcy będą kontynuowali zwycięską passę. W niedzielę o godz. 12.40 na obiekcie przy al. Unii Lubelskiej 2 ŁKS rozpocznie starcie z Sandecją Nowy Sącz, która podobnie jak GKS 1962 w tym sezonie jeszcze nie punktowała.

Emocji nie powinno zabraknąć przy ulicy Milionowej, gdzie w sobotę zostaną rozegrane dwa interesujące spotkania. O godz. 11.15 do gry przystąpią młodzi gracze UKS SMS, którzy w 7. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-18 podejmą Górnika Zabrze. Po wcześniejszych spotkaniach gospodarze mają 10 pkt. i zajmują siódme miejsce w tabeli. Dorobek gości jest tylko o jeden punkt skromniejszy.

Po osiemnaście oczek w sześciu kolejkach zdobyły natomiast piłkarki TME UKS SMS i Czarnych Sosnowiec, które nad pozostałymi rywalkami z ekstraligi kobiet mają już co najmniej pięć punktów przewagi. Liderem jest zespół z Sosnowca, który do tej pory strzelił 22 gole, a stracił dwa. Łodzianki z bilansem bramkowym 16-1 są na pozycji drugiej, ale to one będą gospodyniami jutrzejszego spotkania na szczycie. Mecz z liderem rozpocznie się o godz. 15.

Polecane aktualności

Komendant Straży Miejskiej w Łodzi - Zbigniew Kuleta

Oświadczenie komendanta Straży Miejskiej

Zbigniew Kuleta, komendant Straży Miejskiej wydał oświadczenie po weekendowej interwencji... więcej

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Miasto Łódź buduje stadion ŁKS

Małgorzata Loeffler / ZIM

Pandemia koronawirusa nie spowalnia prac na budowie stadionu ŁKS przy al. Unii Lubelskiej 2. Już... więcej

Rusza telefon wsparcia dla dzieci i młodzieży

Jolanta Baranowska / UMŁ

Uruchamiamy dziś telefon wsparcia dla dzieci i młodzieży. Na numer (42) 638 47 77 można dzwonić od... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (26.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Ulica Wyścigowa już gotowa -  fot. Radosław Jóźwiak / UML

Ulica Wyścigowa już gotowa

Tomasz Walczak / BRzP

Zakończyła się przebudowa ulicy Wyścigowej, która znajduje się na Rudzie Pabianickiej. Inwestycja... więcej

Kontakt