Lechię trzeba pokonać!

Szóstą kolejkę rozegrają w weekend zespoły występujące w ekstralidze rugby. Zespół Master Pharm RŁ w sobotę o godz. 17 na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 rozpocznie starcie z Lechią Gdańsk. W sobotę odbędzie się też wiele innych imprez z udziałem rugbistów w różnym wieku.

Do konfrontacji przy Piłsudskiego gospodarze przystąpią z przysłowiowym nożem na gardle. Po pięciu meczach łodzianie mają tylko dwanaście punktów – zaledwie połowę dorobku prowadzącego w rozgrywkach Ogniwa Sopot – i w tabeli zajmują dopiero szóste miejsce. Lechia zgromadziła dwa oczka więcej i jest na pozycji trzeciej.

W tym sezonie łodzianie wygrali dwa mecze, jeden zremisowali i dwa przegrali. Chcąc liczyć się w walce o medale gracze Master Pharm RŁ nie mogą już sobie pozwolić na stratę kolejnych punktów.

Również w sobotę odbędzie się w Łodzi XIII Memoriał Mirosława Wojtani, upamiętniający wspaniałego człowieka i znakomitego zawodnika KS Budowlani. Turniej jego imienia dla dzieci i młodzieży rozpocznie się o godz. 9 na obiekcie przy ul. Górniczej 5. W minionych latach w imprezie uczestniczyło nawet po 600 młodych adeptów rugby, jednak z powodu obostrzeń epidemiologicznych w tegorocznej edycji weźmie udział maksymalnie 150 osób. Młodzi rugbiści i rugbistki będą rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: mikrusach U-8 (trzy drużyny), miniżakach U-10 (sześć drużyn), żakach U-12 (pięć drużyn) i młodzikach U-14 (pięć drużyn). Zajęte miejsca przełożą się na punkty w ogólnopolskiej klasyfikacji generalnej Rozgrywek Dzieci i Młodzieży. W poprzednim sezonie w tym rankingu najmłodsi zawodnicy i zawodniczki KS Budowlani Łódź zdobyli najwięcej punktów, dzięki czemu klub z Górniczej został ośrodkiem najlepiej szkolącym dzieci.

Tego samego dnia w Lublinie w Grand Prix Mistrzostw Polski w olimpijskiej odmianie rugby rywalizować będą kadeci i juniorzy KSB. Dla zawodników obu kategorii wiekowych będzie to pierwszy z trzech turniejów, które wyłonią mistrza Polski w Rugby 7. Kadeci, prowadzeni przez Artura Mrowickiego i Davida Tarnawskiego, zmierzą się w grupowych meczach eliminacyjnych z Lechią Gdańsk, Husarią Kalisz i Pogonią Siedlce. Juniorzy, trenowani przez Marka Maciejewskiego i Ryszarda Wiejskiego, zagrają z Pogonią Siedlce, Budowlanymi Lublin i Husarią Kalisz. 

W Warszawie grać natomiast będą zespoły walczące o mistrzostwo Polski seniorek w Rugby 7 kobiet. Podczas drugiego w tym sezonie turnieju rywalkami zawodniczek Budowlanych Łódź będą Amazonki KS Budowlani Lublin oraz druga drużyna Biało-Zielonych Gdańsk.

Polecane aktualności

Łódź buduje. Przebudowa ul. Lipowej

Wojciech Markiewicz / BRP

Trwa przebudowa ul. Lipowej od Zielonej do Więckowskiego. To kolejna ulica na Polesiu, która zamieni... więcej

Zrób zabawkę dla zwierzaka z łódzkiego ZOO

ZOO Łódź

Zwierzęta w łódzkim zoo, podobnie jak dzieci, narzekają na jesienną nudę. Pragniemy urozmaicić im... więcej

Ulica Gajcego przed remontem

Drugi odcinek ul. Gajcego do remontu

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

26 października rozpoczyna się remont kolejnego odcinka ul. Gajcego. Dzięki temu wszystkie główne... więcej

Wybrano najlepsze łódzkie pomysły na biznes w konkursie „Mam Pomysł na Startup” 2020

Renata Biadała / BRGiWM

W tym roku Główna Nagroda Prezydent Miasta Łodzi w ogólnopolskim konkursie trafiła do dwóch... więcej

Miasto gotuje i dowozi obiady seniorom korzystającym ze wsparcia domów dziennego pobytu -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Łódź walczy z koronawirusem. Dowozimy seniorom posiłki do domów

Jolanta Baranowska / BRP

Miasto gotuje i dowozi obiady do domów tym seniorom, których Domy Dziennego Pobytu musiały zostać... więcej

Kontakt