Piąty raz w Łodzi

Ponad dwustu adeptów pływania wzięło udział w całodniowych warsztatach pływackich Otylia Swim Tour, które odbyły się w Łodzi. Młodzi zawodnicy swoje umiejętności doskonalili przy udziale trenerów z Fundacji Otylii Jędrzejczak.

– Kolejny raz największy Otylia Swim Tour odbył się w Łodzi, gdzie spotkaliśmy się już po raz piąty. Jestem dumna z tego, że zarówno miasto Łódź, jak i Ministerstwo Sportu zaufało Fundacji. Dzięki wsparciu tych dwóch podmiotów nasz projekt odbył się w Zatoce Sportu – powiedziała Otylia Jędrzejczak.

Przypomniała, że projekt jest skierowany nie tylko do dzieci i młodzieży, ale też do ich rodziców. - Jestem z tego projektu bardzo dumna, bo dzięki niemu wyszukujemy młode talenty. Dzieci nie muszą pływać doskonale, a przyjeżdżają do nas, by tę technikę pływacką poprawić. Dla opiekunów organizujemy specjalne wykłady dietetyka sportowego i psychologa sportowego  – wyjaśniła Jędrzejczak.

Wśród trenerów pracujących w Łodzi z młodymi adeptami pływania po raz kolejny znalazła się łodzianka Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. – Pływanie zawodowo już porzuciłam, więc każda okazja do spotkania z Otylią oraz innym trenerami daje mi wielką przyjemność. Poza tym współpraca z Otylią to zawsze wielkie wyzwanie. Żyjemy w trudnych czasach i musimy mierzyć się z innymi wyzwaniami. Cieszę się, że Otylia i jej team podołały zadaniu. Większość dzieci bardzo tęskniła za takimi spotkaniami i przede wszystkim za ruchem, za aktywnością – powiedziała multimedalistka mistrzostw Polski.

W trakcie zajęć uczestnicy mieli zapewnione maksymalnie możliwe bezpieczeństwo związane z zagrożeniem wirusem SARS-Cov-2. Wszyscy musieli regularnie dezynfekować ręce, a w trakcie uroczystego otwarcia i zajęć w hali zachowywali dystans. Otrzymali też specjalne „kominy” do zasłaniania ust i nosa.

W ramach innego projektu realizowanego przez Fundację Otylii Jędrzejczak pod nazwą „Zero jest OK”, młodzież wzięła udział również w wykładzie poświęconym bezpieczeństwu nad wodą. – Celem tego projektu jest uświadomienie, jak wielkim zagrożeniem może być woda, a nazwa ma wskazywać kierunek, w którym powinniśmy podążać. Czyli do tego, by liczba utonięć wynosiła zero – wyjasniła Jędrzejczak.

Polecane aktualności

Komendant Straży Miejskiej w Łodzi - Zbigniew Kuleta

Oświadczenie komendanta Straży Miejskiej

Zbigniew Kuleta, komendant Straży Miejskiej wydał oświadczenie po weekendowej interwencji... więcej

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Miasto Łódź buduje stadion ŁKS

Małgorzata Loeffler / ZIM

Pandemia koronawirusa nie spowalnia prac na budowie stadionu ŁKS przy al. Unii Lubelskiej 2. Już... więcej

Rusza telefon wsparcia dla dzieci i młodzieży

Jolanta Baranowska / UMŁ

Uruchamiamy dziś telefon wsparcia dla dzieci i młodzieży. Na numer (42) 638 47 77 można dzwonić od... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (26.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Ulica Wyścigowa już gotowa -  fot. Radosław Jóźwiak / UML

Ulica Wyścigowa już gotowa

Tomasz Walczak / BRzP

Zakończyła się przebudowa ulicy Wyścigowej, która znajduje się na Rudzie Pabianickiej. Inwestycja... więcej

Kontakt