Toruń szczęśliwy dla łodzian

Dwa mecze, dwa zwycięstwa – tak wyjazd do Torunia zakończyli hokeiści TME ŁKH. W pierwszym spotkaniu łodzianie po dogrywce pokonali 5:4 MKS Sokoły, a w drugim 5:0 ograli miejscowy SMS.

Przed wyprawą do miasta pierników ekipa TME ŁKH nie miała na koncie żadnego punktu i po trzech kolejkach była na dwunastym miejscu, zamykając tabelę 1. ligi. W 4. i 5. serii spotkań łodzianie zdobyli łącznie pięć punktów i awansowali na dziewiątą lokatę.

Spotkanie z Sokołami goście źle zaczęli i po pierwszej tercji przegrywali 0:2. W drugiej potrzebowali jednak niewiele ponad pięć minut, by odrobić straty. Najpierw kontaktowego gola strzelił Artur Sienkiewicz (24). Niespełna 120 sekund później do remisu doprowadził Mateusz Kubiak (26), ale po drugiej tercji na prowadzeniu znów byli gospodarze, którzy w 35. minucie zdobyli trzecią bramkę. W trzeciej odsłonie stan rywalizacji wyrównał Sienkiewicz (43), a po trafieniu Arkadiusza Witczaka (46) po raz pierwszy w tym meczu na prowadzeniu byli łodzianie. Gospodarze odpowiedzieli golem w 53. minucie i w regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 4:4. W dogrywce goście przechylili jednak szalę zwycięstwa na swoją stronę. Potrzebowali na to 75 sekund. W 62. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kubiak i był to gol na wagę dwóch punktów.

W starciu z SMS emocje były mniejsze, a przyjezdni zgarnęli pełną pulę. Po bezbramkowej pierwszej tercji dwie kolejne na swoja korzyść rozstrzygali goście. Drugą wygrali 3:0, trzecia 2:0 i cały mecz 5:0. Dwie bramki w tym meczu strzelił drugi z braci Sienkiewiczów – Artsiom.

MKS Sokoły Toruń – TME ŁKH 4:5 d. (2:0, 1:2, 1:2, d. 0:1). Bramki: 1:0 Dominik Olszewski (10), 2:0 Igor Bohuszko (18), 2:1 Artur Sienkiewicz (24), 2:2 Mateusz Kubiak (26), 3:2 Dominik Olszewski (35), 3:3 Artur Sienkiewicz (43), 3:4 Arkadiusz Witczak (46), 4:4 Jakub Gołaszewski (53), 4:5 Mateusz Kubiak (62).

SMS Toruń – TME ŁKH 0:5 (0:0, 0:3, 0:2). Bramki: 0:1 Artsiom Sienkiewicz (31), 0:2 Tymoteusz Lewy (33), 0:3 Artsiom Sienkiewicz (33), 0:4 Aliaksei Maskaliou (42), 0:5 Mateusz Kubiak (46).

Następne mecze łodzianie rozegrają w Bombonierce, gdzie 3 października podejmą MMKS Podhale Nowy Targ, a dzień później zagrają z drużyną UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok.

Polecane aktualności

Łódź Buduje. 28 października, w nocy będzie trudniej przejechać autostradą A1 - przejedzie nią transport wielkogabarytowych elementów na budowę stadionu ŁKS

Małgorzata Loeffler / ZiM

W nocy ze środy na czwartek (28/29.10) nastąpią utrudnienia w przejeździe przez autostradę A1 na... więcej

Kwesta na rzecz ratowania zabytków łódzkiego Starego Cmentarza w tym roku online

Tomasz Walczak / BRP

Tegoroczna, już 26. kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej w... więcej

Czynsze za symboliczną złotówkę dla łódzkiej gastronomii i klubów fitness

BRP

Prezydent Miasta Łodzi podjęła decyzję o obniżce czynszów do symbolicznej złotówki dla łódzkiej... więcej

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny

Jolanta Baranowska / BRP

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny, którym będzie transportowało pacjentów... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (27.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Kontakt