Liga niespodzianek

Już po niespełna dwóch kolejkach można powiedzieć, że Tauron Liga siatkarek będzie w tym sezonie bardzo interesująca. Z faworytów jedynie Developres SkyRes Rzeszów może się pochwalić kompletem punktów, ale tabelę otwiera inny zespół - BKS Stal Bielsko-Biała.

Ekipa z południowej Polski w pierwszej kolejce sprawiła ogromną niespodziankę, bez straty seta pokonując w Łodzi ŁKS Commercecon. W drugiej serii w takich samych rozmiarach ograła na wyjeździe Energę MKS Kalisz i umościła się w fotelu lidera. Drugie miejsce zajmuje zespół z Podkarpacia, który na inaugurację rozgrywek stracił seta w starciu z #VolleyWrocław, a drugą partię w sezonie przegrał w Łodzi, gdzie pokonał 3:1 ekipę Grot Budowlani. Dla tej ostatniej była to druga porażka w rozgrywkach. Pierwszej łodzianki również doznały przed własną publicznością, sensacyjnie ulegając 1:3 Jokerowi Świecie.

Grot Budowlani - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (23:25, 15:25, 25:23, 22:25). Grot Budowlani: Julia Nowicka, Monika Fedusio, Anna Lewandowska, Veroniva Jones-Perry, Zuzanna Górecka, Małgorzata Lisiak, Maria Stenzel (libero) oraz Paulina Damaske, Ewelina Tobiasz, Oliwia Michalak.

Dzisiaj z beniaminkiem rozgrywek zagrają w Świeciu siatkarki ŁKS Commercecon (godz. 20.30). Jeśli wygrają, to będą miały szansę wyprzedzić m.in. zawodniczki Grupy Azoty Chemik Police. Mistrzynie Polski w poprzednim sezonie przegrały tylko jedno spotkanie, a w bieżącym mają już na koncie dwie porażki! Zespół z Polic na inaugurację uległ w Legionowie Legionovii 2:3, a później we własnej hali w takim samym stosunku uległ Radomce Radom.

Polecane aktualności

Łódź Buduje. 28 października, w nocy będzie trudniej przejechać autostradą A1 - przejedzie nią transport wielkogabarytowych elementów na budowę stadionu ŁKS

Małgorzata Loeffler / ZiM

W nocy ze środy na czwartek (28/29.10) nastąpią utrudnienia w przejeździe przez autostradę A1 na... więcej

Kwesta na rzecz ratowania zabytków łódzkiego Starego Cmentarza w tym roku online

Tomasz Walczak / BRP

Tegoroczna, już 26. kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej w... więcej

Czynsze za symboliczną złotówkę dla łódzkiej gastronomii i klubów fitness

BRP

Prezydent Miasta Łodzi podjęła decyzję o obniżce czynszów do symbolicznej złotówki dla łódzkiej... więcej

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny

Jolanta Baranowska / BRP

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny, którym będzie transportowało pacjentów... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (27.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Kontakt