Nowe torowisko na Stoki gotowe

Zakończył się remont torowiska tramwajowego pomiędzy ulicami Pomorską a Telefoniczną. 1 października tramwaje linii 12 i 15 wrócą na swoją trasę na Stoki, a tramwaje linii 17 i 18 pojadą do krańcówki przy Telefonicznej.

Nowe torowisko na Stoki gotowe
Nowe torowisko na Stoki gotowe

- Prace zaczęliśmy 4 maja. To kolejny, już 17 remont z MPK wykonany zgodnie z terminem. Remont pomiędzy Pomorską, a Telefoniczną to ponad kilometrowy odcinek nowego torowiska. Wymieniono szyny, rozjazdy, zwrotnice i krzyżaki oraz 14 słupów i sieć trakcyjną - informuje Marcin Woźniak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Wzdłuż wyremontowanego torowiska, dla większej wygody pasażerów zbudowano 5 nowych peronów przystankowych, w tym z jeden podwójny. Dodatkowo powstały 2 nowe przystanki autobusowe na ul. Telefonicznej, które ułatwią przesiadki i dojazd do ogródków działkowych. W trakcie remontu wymieniono też 3 krzyżownice i 14 rozjazdów wyposażonych w automatyczne podgrzewane zwrotnice.

Zbigniew Papierski, prezes MPK-Łódź Sp. z o. o. podkreśla: - Nowe torowisko i przystanki ułatwią korzystanie z komunikacji miejskiej naszym pasażerom, natomiast nam, remont zapewni bezproblemową obsługę największej łódzkiej zajezdni, która jest strategiczna dla funkcjonowania komunikacji miejskiej w Łodzi. To stąd każdego dnia, wyjeżdżają na miasto setki tramwajów wożących łodzian.

Większość linii, które od 1 października wrócą na wyremontowane torowisko, to linie magistralne, obsługujące kampusy Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego. Dlatego MPK zależało na tym, aby remont zakończył się przed planowanym rokiem akademickim. Po swojej trasie kursować też będą autobusy nocne linii N4 i N7.

Polecane aktualności

Komendant Straży Miejskiej w Łodzi - Zbigniew Kuleta

Oświadczenie komendanta Straży Miejskiej

Zbigniew Kuleta, komendant Straży Miejskiej wydał oświadczenie po weekendowej interwencji... więcej

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Miasto Łódź buduje stadion ŁKS

Małgorzata Loeffler / ZIM

Pandemia koronawirusa nie spowalnia prac na budowie stadionu ŁKS przy al. Unii Lubelskiej 2. Już... więcej

Rusza telefon wsparcia dla dzieci i młodzieży

Jolanta Baranowska / UMŁ

Uruchamiamy dziś telefon wsparcia dla dzieci i młodzieży. Na numer (42) 638 47 77 można dzwonić od... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (26.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Ulica Wyścigowa już gotowa -  fot. Radosław Jóźwiak / UML

Ulica Wyścigowa już gotowa

Tomasz Walczak / BRzP

Zakończyła się przebudowa ulicy Wyścigowej, która znajduje się na Rudzie Pabianickiej. Inwestycja... więcej

Kontakt