Nowe torowisko na Stoki gotowe

Zakończył się remont torowiska tramwajowego pomiędzy ulicami Pomorską a Telefoniczną. 1 października tramwaje linii 12 i 15 wrócą na swoją trasę na Stoki, a tramwaje linii 17 i 18 pojadą do krańcówki przy Telefonicznej.

Nowe torowisko na Stoki gotowe
Nowe torowisko na Stoki gotowe

- Prace zaczęliśmy 4 maja. To kolejny, już 17 remont z MPK wykonany zgodnie z terminem. Remont pomiędzy Pomorską, a Telefoniczną to ponad kilometrowy odcinek nowego torowiska. Wymieniono szyny, rozjazdy, zwrotnice i krzyżaki oraz 14 słupów i sieć trakcyjną - informuje Marcin Woźniak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Wzdłuż wyremontowanego torowiska, dla większej wygody pasażerów zbudowano 5 nowych peronów przystankowych, w tym z jeden podwójny. Dodatkowo powstały 2 nowe przystanki autobusowe na ul. Telefonicznej, które ułatwią przesiadki i dojazd do ogródków działkowych. W trakcie remontu wymieniono też 3 krzyżownice i 14 rozjazdów wyposażonych w automatyczne podgrzewane zwrotnice.

Zbigniew Papierski, prezes MPK-Łódź Sp. z o. o. podkreśla: - Nowe torowisko i przystanki ułatwią korzystanie z komunikacji miejskiej naszym pasażerom, natomiast nam, remont zapewni bezproblemową obsługę największej łódzkiej zajezdni, która jest strategiczna dla funkcjonowania komunikacji miejskiej w Łodzi. To stąd każdego dnia, wyjeżdżają na miasto setki tramwajów wożących łodzian.

Większość linii, które od 1 października wrócą na wyremontowane torowisko, to linie magistralne, obsługujące kampusy Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego. Dlatego MPK zależało na tym, aby remont zakończył się przed planowanym rokiem akademickim. Po swojej trasie kursować też będą autobusy nocne linii N4 i N7.

Polecane aktualności

Kwesta na rzecz ratowania zabytków łódzkiego Starego Cmentarza w tym roku online

Tomasz Walczak / BRP

Tegoroczna, już 26. kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej w... więcej

Czynsze za symboliczną złotówkę dla łódzkiej gastronomii i klubów fitness

BRP

Prezydent Miasta Łodzi podjęła decyzję o obniżce czynszów do symbolicznej złotówki dla łódzkiej... więcej

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny

Jolanta Baranowska / BRP

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny, którym będzie transportowało pacjentów... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (27.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Zajęcia on line w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łodzi

MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od dziś startuje z zajęciami on-line na facebooku. więcej

Kontakt