„MOON Lodz” świeci przy Piotrkowskiej 190

Niedeptakowa, „górna” część ulicy wzbogaciła się w ostatnim czasie o kilka nowych lokali gastronomicznych, m.in. „Ryby&Owce”, „Owoce i Warzywa”, „Tutti Santi”, czy „Cochise Centrum”. W tym miesiącu, przy Piotrkowskiej 190 (w budynku dawnego DOMUSA), otwarty został nowy lokal.

MOON Lodz -  Paweł Łacheta / UMŁ
MOON Lodz serwuje dania kuchni śródziemnomorskiej , Paweł Łacheta / UMŁ

Istniejące miejsca (oprócz restauracji znajdują się tu liczne księgarnie, kwiaciarnie, butiki i punkty usługowe) w ciągu dnia tętnią życiem, wspierane dobrą lokalizacją. W sąsiedztwie znajdują się ważne na mapie Łodzi punkty, m.in. dwie łódzkie katedry, Centrum Przesiadkowe czy targowisko Górniak, a także wiele biurowców i urzędów. Wieczorami i w weekendy ruch przenosi się do podwórek kreatywnych zapewniających ciekawą ofertę imprez kulturalnych i rozrywkowych (Art. Inkubator, Piotrkowska 217, Ogrody Geyera, Fuzja).

W tym miesiącu, przy Piotrkowskiej 190 (w budynku dawnego DOMUSA), otwarty został nowy lokal gastronomiczny. MOON Lodz serwuje dania kuchni śródziemnomorskiej i jest drugą restauracją właścicieli znajdującej się pod tym samym adresem. Pierwszą restaurację - Wodę Sodową -  Ewa i Dawid otworzyli we wrześniu 2018 r. Obecnie stanowi ona atrakcyjne miejsce spotkań łodzian, wypełniając się w weekendy do ostatniego stolika. W ubiegły weekend na dużym ekranie transmitowano tu Light Move Festival dla gości, a MOON był partnerem festiwalowej akcji charytatywnej "światło nadziei".

MOON Lodz to przede wszystkim miejsce dla fanów włoskiej pizzy. Świadczyły o tym już zdjęcia robionego na zamówienie pieca do wypiekania pizzy, które pojawiły się na stronie restauracji jeszcze przed otwarciem. MOON Lodz, w odróżnieniu od niezobowiązującej Wody Sodowej, jest miejscem nie tylko na codzienny obiad lub kolację, ale też sprawdzić ma się przy okazji przyjęć rodzinnych i innych uroczystości. – Chcieliśmy, by MOON stało się miejscem wielofunkcyjnym, idealnym zarówno na romantyczną randkę, wieczorne wyjście z przyjaciółmi, czy obiad w gronie najbliższych. Dysponujemy specjalnym kącikiem, z którego ucieszą się najmłodsi goście, dlatego świętować można u nas całą rodziną – mówi Ewa Furmaniak, właścicielka lokalu. Dla osób ceniących eleganckie wnętrza, MOON będzie idealny. Dominują tutaj stonowane, stylowe kolory, meble głównie z ciemnego drewna, miedziane dodatki. Przytulności dodają natomiast równo poukładane obok pieca słupki drewna, które nadają MOON-owej pizzy charakteru.

Pizzą zajmuje się tu Antonio Marollo, doświadczony włoski pizzaiolo, którego łodzianie mogą już znać m.in. z restauracji Pomodoro, Italica czy Essenza Italiana. W MOON zjemy wyłącznie tradycyjną, włoską pizzę wg autorskiej receptury Antonio. Kuchnia, dowodzona przez Karola Lubczyńskiego, zaserwuje nam też makarony, pierogi, ryby i owoce morza oraz dania mięsne. Wśród przystawek jest wypiekana w piecu focaccia, mus z krewetek na grzance, zupa rybna bouillabaisse w formie gęstego pomidorowego kremu na bazie owoców morza, z dodatkiem łososia, krewetek i muli. Dania główne to np. kurczak kukurydziany z kurkami, ciastkiem z polenty, paloną marchewką i sosem demi-glace. Oprócz tego policzki wołowe w czerwonym winie, wędzona pierś z kaczki, czy stek z kalmara podany w towarzystwie puree z batatów, owoców morza, piany z mleka kokosowego i oliwy truflowej. Każde danie posiada dedykowaną, specjalnie dobraną ofertę wina.

MOON otwarte jest codziennie od 14:00 do 22:00, w piątki i soboty godzinę dłużej, a w niedzielę – od 13:00 do 21:00.

Polecane aktualności

Komendant Straży Miejskiej w Łodzi - Zbigniew Kuleta

Oświadczenie komendanta Straży Miejskiej

Zbigniew Kuleta, komendant Straży Miejskiej wydał oświadczenie po weekendowej interwencji... więcej

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Miasto Łódź buduje stadion ŁKS

Małgorzata Loeffler / ZIM

Pandemia koronawirusa nie spowalnia prac na budowie stadionu ŁKS przy al. Unii Lubelskiej 2. Już... więcej

Rusza telefon wsparcia dla dzieci i młodzieży

Jolanta Baranowska / UMŁ

Uruchamiamy dziś telefon wsparcia dla dzieci i młodzieży. Na numer (42) 638 47 77 można dzwonić od... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (26.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Ulica Wyścigowa już gotowa -  fot. Radosław Jóźwiak / UML

Ulica Wyścigowa już gotowa

Tomasz Walczak / BRzP

Zakończyła się przebudowa ulicy Wyścigowej, która znajduje się na Rudzie Pabianickiej. Inwestycja... więcej

Kontakt