Dziękujemy firmie Sii Polska i Fundacji DOBROdzieje się za warsztaty Lego i szkolne wyprawki!

Takie firmy jak Sii Polska to prawdziwy skarb. Pracownicy łódzkiego oddziału aktywnie tworzą Sii Power Volunteers, czyli program grantowy, w którym zgłaszają swoje pomysły na rozwiązywanie lokalnych problemów i stawianie czoła wyzwaniom z najbliższego otoczenia.

Tym razem jako adresatów swoich działań wybrali dzieci z łódzkich rodzin zastępczych oraz rodzin biologicznych potrzebujących wsparcia. Najpierw sfinansowali zakup 26 młodzieżowych plecaków z pełnym wyposażeniem, o jakich marzy niejeden nastolatek. A później zaprosili i osobiście przeprowadzili w swojej siedzibie warsztaty programowania robotów Lego. Za pomocą specjalnego programu komputerowego dzieci uczyły się, jak zaprogramować skręcanie w lewo, w prawo i robienie obrotów. Uczestnicy zajęć stworzyli też dwie trasy, po których Lego-maszyny mogły poruszały się, skanując drogę specjalnym czujnikiem. Na koniec do sali zostali zaproszeni opiekunowie, by obejrzeć prawdziwy wyścig robotów.

Wspólne zabawy połączone z nauką programowania sprawiły dzieciom ogromną radość. Być może dla któregoś z nich to spotkanie stanie się inspiracją, by w dorosłym życiu zostać programistą. Kto wie...

Koordynatorem obu akcji sfinansowanych z programu Sii Power Volunteeers była Fundacja DOBROdzieje się. Jako kampania Rodzina Jest dla Dzieci cieszymy się z nawiązania współpracy z tak świetnym partnerem jak Sii Polska. I z całego MOPS-owego serca dziękujemy jego pracownikom za dostrzeżenie wśród wielu grup ludzi potrzebujących wsparcia dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych. A Fundacji DOBROdzieje się - należą się oczywiście podziękowania za perfekcyjne przeprowadzenie akcji.

Polecane aktualności

Pojemniki na elektrośmieci

Pojemniki na elektrośmieci pojawią się w całej Łodzi

Monika Pawlak / UMŁ

10 charakterystycznych czerwonych pojemników stanęło dziś na łódzkich osiedlach. Łodzianie mogą do... więcej

Trapani

Z Łodzi polecimy do Palermo i do dwóch innych włoskich miast

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Za dwa tygodnie na łódzkim lotnisku rozpoczną się loty do Włoch. Można będzie polecieć do Palermo i... więcej

Park

W tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego łodzianie zgłosili ok. 25% projektów dotyczących zieleni, skwerów i doposażania łódzkich parków

Grzegorz Gawlik / UMŁ

1097 - to ostateczna liczba projektów, które wpłynęły w ramach IX edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Urbino Hybrid

Nowe autobusy MPK

MPK - Łódź wybrało firmę, która dostarczy 51 nowych autobusów, w tym hybrydy. Jeszcze w tym roku... więcej

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Małgorzata Loeffler / ZIM

Podwórko wyłożone płytami z wyburzonych łódzkich fabryk, odnowione detale na elewacji czyli... więcej

Kontakt