Na fragment ulicy Sienkiewicza wraca ruch dwukierunkowy

Za kilka dni oddany zostanie do użytku wyremontowany odcinek ul. Sienkiewicza pomiędzy trasą W-Z i ulicą Tuwima.

Na fragment ulicy Sienkiewicza wraca ruch dwukierunkowy -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
Na fragment ulicy Sienkiewicza wraca ruch dwukierunkowy , fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Od niedzieli 4 października będziemy jeździć w obu kierunkach po ul. Sienkiewicza, od trasy W-Z do ul. Tuwima. - Remont tego odcinka był szczególnie trudny i pracochłonny, głownie z powodu konieczności wymiany zarówno instalacji wodociągowej, jak i gazowej. Oczywiście efekty remontu tego odcinka, to nie tylko nowa infrastruktura, do której zostały podłączone wszystkie budynki, ale również nowe chodniki, nowa nawierzchnia ulicy, wyniesione przejścia dla pieszych oraz zieleń, której dawniej na tej dość ciasnej ulicy nie było. W sumie, na całym odcinku ul. Sienkiewicza pomiędzy trasą W-Z i ul. Narutowicza posadzimy 61 drzew i ponad 3,5 tys. krzewów - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Wciąż trwają prace na odcinku ul. Sienkiewicza pomiędzy ulicami Tuwima i Nawrot. Dyrektor Agnieszka Kowalewska-Wójcik zapewnia, że jeśli pogoda będzie sprzyjająca, to prace zostaną tam zakończone do końca 2020 r. Prace w tej części ul. Sienkiewicza posuwają się szybciej niż na pierwszym odcinku, m.in. dlatego, że nie jest wymieniana instalacja wodociągowa i gazociąg.

Wraz z oddaniem do użytku tego odcinka ul. Sienkiewicza powróci na nią autobus N3. Natomiast autobusy linii 57 w dalszym ciągu będą jeździły po ul. Kilińskiego (kier. południowy) oraz po ul. Sienkiewicza (na północ). Linia 57 wróci na swoją starą trasę dopiero po zakończeniu prac na drugim odcinku ul. Sienkiewicza.

Justyna Krakowiak z Zarządu Inwestycji Miejskich dodaje: - Drzewa, które sadzimy przy ul. Sienkiewicza to lipy z koronami formowanymi na palmecie, które sprawdziły się na ul. Gdańskiej. Pojawi się też zieleń niska w postaci liliowców i berberysów. We wszystkich miejscach, w których sadzimy rośliny montowany jest również system nawadniający, wyposażony w czujniki deszczu, co pozwoli na ekonomiczne gospodarowanie wodą do podlewania. Na ul. Sienkiewicza pojawią się również nowe ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Wymienione zostaną też uliczne latarnie (nie będzie się to wiązało z utrudnieniami w ruchu).

Dzięki tym zmianom przebudowana ul. Sienkiewicza będzie spójna z pozostałymi realizowanymi w śródmieściu inwestycjami. Poprawi się również komfort i estetyka centrum naszego miasta.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017r.

Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Polecane aktualności

Prezydent Hanna Zdanowska przed tablicą poświęconą Romanie Pachuckiej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

W rocznicę uzyskania praw wyborczych kobiet pamiętamy o wybitnej łodziance

Andrzej Janecki / BAM

Z okazji 102. rocznicy uzyskania przez Polki pełni praw wyborczych przypominamy, że jedną z ważnych... więcej

Budowa torowiska tramwajowego na al. Śmigłego-Rydza  -  fot. UMŁ

Łódź buduje. Na al. Śmigłego-Rydza układane jest nowe torowisko

Małgorzata Loeffler / ZIM

Trwają intensywne prace przy przebudowie al. Śmigłego-Rydza, na odcinku od skrzyżowania marszałków... więcej

 -  fot. Archiwum UML

Akcja Zima 2020 w Łodzi

BRP

Miasto przygotowuje się do zimy. Wydział Gospodarki Komunalnej skontrował gotowość firm do „Akcji... więcej

Wystartowała pierwsza edycja songwriterskiego konkursu im. Roberta Brylewskiego „Czekamy, czekamy!”

informacja prasowa

W czwartek, 19 listopada ogłoszony został songwriterski konkurs im. Roberta Brylewskiego „Czekamy,... więcej

Linia nr 11 (pesa) -  fot. MPK - Łódź

Karta płatnicza jak migawka

MPK - Łódź

Od przyszłego tygodnia będzie możliwość płacenia tylko za przejechane przystanki już na dwóch... więcej

Kontakt