Śluby w łódzkich parkach i Ogrodzie Botanicznym

Śluby w łódzkich parkach to rozwiązanie piękne i bezpieczniejsze dla uczestników, szczególnie w dobie pandemii Covid-19.

- Ślub to jedno z najważniejszych i najbardziej wyjątkowych wydarzeń w życiu. Jedni planują je z dużym wyprzedzeniem, inni podejmują decyzję spontanicznie, ale dla każdego jest to moment, który zapada w pamięć na zawsze. Jako prezydent i zwierzchnik Urzędu Stanu Cywilnego mam przyjemność prowadzić czasem uroczystość zaślubin, również poza siedzibą USC. Być może nie wszyscy o tym wiedzą, ale również w łódzkich parkach można zorganizować ceremonię ślubną. Już niedługo, w październiku będę udzielać ślubu w altanie parku Źródliska – mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

- To rozwiązanie ma walor nie tylko estetyczny, bo w Łodzi mamy piękne parki. Część z nich jest zabytkowa, ze starym drzewostanem i kameralnymi zabytkami. Ślub w parku, w czasach pandemii Covid-19, ma również walor praktyczny. Organizacja ceremonii w plenerze, na świeżym powietrzu pomaga zwiększyć bezpieczeństwo uczestników wydarzenia. Można też zaprosić większe grono gości. A więc łączymy przyjemne z pożytecznym – dodaje Hanna Zdanowska.

Podobnie jak na świecie, taki i łodzianie planujący ślub coraz częściej decydują się na organizację ceremonii w plenerze. Co roku korzysta z tej możliwości kilka par. Ślub można wziąć w każdym parku, którym opiekuje się Zarząd Zieleni Miejskiej oraz w Ogrodzie Botanicznym.

Przyszli małżonkowie, którzy zdecydują się na zawarcie związku małżeńskiego w parku lub Ogrodzie Botanicznym, muszą dopełnić formalności w dwóch miejscach: w Urzędzie Stanu Cywilnego zgłosić zamiar zawarcia ślubu poza terenem urzędu, a następnie w Zarządzie Zieleni Miejskiej wskazać wybrany park.

Jan Maśliński, z-ca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej mówi: - Aby zorganizować ślubu w parku lub Ogrodzie Botanicznym należy złożyć wniosek do Zarządu Zieleni Miejskiej. Wzór wniosku dostępny jest na naszej stronie internetowej. Można go złożyć wysyłając e-maila z wypełnionym i zeskanowanym wnioskiem. Po uzgodnieniu szczegółów podpisujemy umowę określającą zasady ceremonii. Koszt ślubu w parkach to 110 zł, a w Ogrodzie Botanicznym – 2500 zł.

Polecane aktualności

Czynsz za symboliczną złotówkę dla łódzkiej gastronomii i klubów fitness także w grudniu

BRP

Przedsiębiorcy, którzy musieli zamknąć lub ograniczyć swoją działalność również w grudniu zapłacą... więcej

Autobus dla potrzebujących wyruszy na ulice Łodzi

Jolanta Baranowska / BRP

We wtorek 1 grudnia o godz. 21:00 sprzed Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Nowe Sady 17 w... więcej

Łódź rewitalizuje Księży Młyn. Kolejny etap odnowy zabytkowego osiedla

Małgorzata Loeffler / ZIM

Trzeci etap rewitalizacji Księżego Młyna uzyskał 14,45 mln zł unijnego dofinansowania. Po... więcej

Zakończono Powszechny Spis Rolny

Powszechny Spis Rolny 2020 dobiegł końca. więcej

Wyremontowana Gajcego i ostatni etap prac na Taborowej

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Zakończyliśmy remont Gajcego między przejazdami kolejowymi. Na mieszkańców czeka nowa jezdnia,... więcej

Kontakt