Łódź buduje. Przebudowa ulicy Mierzejowej przekroczyła półmetek

Przebudowa ulicy Mierzejowej na Rudzie przekroczyła półmetek. Obecnie trwają prace związane z budową odwodnienia i wodociągu.

Przebudowa ulicy Mierzejowej na Rudzie przekroczyła półmetek -  fot. Konrad Ciężki / UMŁ
Przebudowa ulicy Mierzejowej na Rudzie przekroczyła półmetek , fot. Konrad Ciężki / UMŁ

Ulica Mierzejowa jest bardzo ważną drogą dla mieszkańców Rudy. Jest zbiorczą ulicą rozprowadzającą ruch w osiedlowe ulice, prowadzi do ul. Pabianickiej i Rudzkiej, zlokalizowany jest przy niej cmentarz.

- W czerwcu tego roku rozpoczęły się intensywne prace przy przebudowie ul. Mierzejowej – jednej z największych tegorocznych inwestycji w ramach Planu dla Osiedli. Przebudowa prawie kilometrowego odcinka, kosztować będzie 5,5 mln złotych. Stara kamienna kostka przejdzie do przeszłości. Na ul. Mierzejowej wyremontujemy kompleksowo drogę i chodniki, usuwając architektoniczne bariery, dziś trudne do pokonania dla osób starszych. Po przebudowie pojawi się asfaltowa nawierzchnia. Na skrzyżowaniach wykonamy wyniesienia, aby uspokoić ruch. W tym roku zakończymy większość prac przy ulicy Mierzejowej – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Ze względu na geometrię drogi oraz bardzo zły stan nawierzchni wykonanej z dużej, łupanej kamiennej kostki utrudniony był dojazd do cmentarza. Chodniki przy ul. Mierzejowej są bardzo wąskie, a w niektórych miejscach pomiędzy jezdnią, a chodnikiem występują duże różnice wysokości. Sprawiają one kłopot pieszym, szczególnie osobom starszym. Stanowią też barierę praktycznie nie do pokonania dla niepełnosprawnych, czy osób z wózkiem.

Mimo że najbliższe przystanki komunikacji miejskiej oddalone są nawet o kilkanaście minut, to fatalny stan nawierzchni uniemożliwiał skierowanie na ul. Mierzejową autobusów MPK. Jednak za kilka miesięcy, po zakończeniu remontu, będą po niej kursowały autobusy oraz pojawią się nowe przystanki autobusowe.

Obecnie trwają prace związane z budową odwodnienia i wodociągu. Docelowo z ulicy zniknie stara kamienna kostka, którą zastąpi równa, asfaltowa nawierzchnia. Wyremontowane będą również chodniki oraz usunięte zostaną architektoniczne bariery trudne do pokonania dla osób starszych.
Wraz z nową nawierzchnią ul. Mierzejowa zyska wyniesione skrzyżowania (do ich budowy wykorzystana zostanie stara kamienna kostka), które mają uspokoić ruch i zapewnić większe bezpieczeństwo okolicznym mieszkańcom. Dodatkowo po obu stronach drogi powstaną nowe równe chodniki z ułatwieniami dla osób niepełnosprawnych, takimi jak obniżone krawężniki i płytki wskaźnikowe. Wzdłuż ulicy posadzonych zostanie ponad 50 nowych drzew.

Ponadto, w związku z budową kanalizacji deszczowej, projekt został rozszerzony o przebudowę ul. Poziomej na odcinku od ul. Konnej do ul Albańskiej.

Wartość prac - 5,5 mln zł.

 

 

Polecane aktualności

Stand Up

W lato jest jeszcze więcej powodów, aby odwiedzić ulicę Piotrkowską

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Kultura wraca na ulicę Piotrkowską dzięki Łódzkiemu Centrum Wydarzeń. Już za parę dni przybędzie... więcej

Narodowy Spis Powszechny

Spis Powszechny – jak się spisać?

Gminne Biuro Spisowe

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy dla każdego... więcej

Lato z Kartą Łodzianina

Masz Kartę Łodzianina? Możesz wygrać bilety do Włoch

Laura Rybczyńska / ŁOT

Spędź lato z Kartą Łodzianina, korzystaj ze zniżek i zbieraj punkty. Do wygrania bilety lotnicze do... więcej

Wakacyjne remonty w łódzkich przedszkolach i szkołach

Monika Pawlak / UMŁ

W czasie wakacji w 17 miejskich przedszkolach będą prowadzone prace remontowo-budowlane. Część... więcej

Łódź Buduje. Rozpoczynamy remont ulicy Traktorowej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rozpoczyna się jedna z największych tegorocznych drogowych inwestycji. W poniedziałek, 28 czerwca... więcej

Kontakt