Remont ul. Gajcego na półmetku

Już 15 dróg gruntowych w Andrzejowie zostało przebudowanych, a jeszcze w tym roku zakończy się remont dwóch kolejnych, w tym ul. Gajcego, której remont osiągnął właśnie półmetek.

Remont ul. Gajcego na półmetku -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Remont ul. Gajcego na półmetku , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

W ramach przebudowy dróg na osiedlu Andrzejów, w ostatnich latach wyremontowano następujące ulice: Gliszczyńskiego, Żukowskiego, Wernyhory, Sędziwoja, Gwarną, Osterwy, Wybickiego, Iłłakowiczówny, Rzepichy, Relaksową, Sielanki, Taborową (odcinki: autostrada - Szancera, Skrzatów Polskich - gr. miasta), Serenady, Kownackiej, Szancera, Dobrej Wróżki. Do końca 2020 roku zakończy się przebudowa dwóch kolejnych: Szeherezady i Gajcego, na odcinku od ul. Rokicińskiej do ul. Zakładowej.

- Prace obejmują odcinek ul. Gajcego od Rokicińskiej do Zakładowej. Przebudowane zostaną zniszczone chodniki i wymieniona będzie nierówna nawierzchnia. Powstaną małe zieleńce, na których nasadzimy 836 róż i 86 pnącz winobluszczu. Zaaranżujemy również na nowo zaniedbany teren po dawnej krańcówce autobusowej przy ul. Przylesie, gdzie pojawi się zieleń i 8 nowych drzew – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.
Na ul. Gajcego powstanie również nowe oświetlenie i wyremontowane zostaną przystanki autobusowe. Wszystkie chodniki i perony przystankowe wyposażone zostaną w ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Wykonano już 80% robót ziemnych. Trwa budowa kanalizacji deszczowej i odwodnienia oraz zbiornika retencyjnego.

Damian Leśniak, kierownik robót na ul. Gajcego mówi: - Zbliżamy się do zakończenia prac przy budowie kanalizacji deszczowej na całej długości ul. Gajcego. Przygotowujemy się do rozpoczęcia prac konstrukcyjnych przy budowie jezdni i chodników. Roboty elektro-energetyczne są zaawansowane w 50 proc., ale wszystkie prace podziemne zostały już zakończone. Planujemy, że na Święta Bożego Narodzenia mieszkańcy będą już jeździli po nowym i równym asfalcie.
W roku 2021 Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi planuje zrealizować przebudowę ulic: Kolorowej, Ogińskiego (odc. Taborowa-Szelburg-Zarembiny) i Porazińskiej (odc. Taborowa-Szelburg-Zarembiny). Koszt przebudowy ul. Gajcego, na odc. od ul. Rokicińskiej do ul. Zakładowej to ok. 2 mln. 780 tys. zł.

Michał Gogolewski z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi dodaje: - 26 października rozpocznie się remont odcinka ul. Gajcego między przejazdami kolejowymi. Wytyczone objazdy mają zminimalizować utrudnienia jakie występują obecnie na ul. Malowniczej. Postanowiliśmy, że remont będzie prowadzony na połowie jezdni z zachowaniem ruchu jednokierunkowego w kierunku ul. Rokicińskiej. Dojazd do ul. Szaniawskiego będzie możliwy przez ul. Przedszkolną i ul Kronikarską, które będą jednokierunkowe. Dojazd do Wiączynia oraz ulic i zabudowań po północnej stronie ul. Taborowej będzie możliwy przez ul. Rataja do ul. Malowniczej. Remont tego odcinka ul. Gajcego będzie trwał od 3 do 4 tygodni.

W tym czasie komunikacja miejska będzie jeździła po ul. Malowniczej i Rataja z wyłączeniem krańcówki przy ul. Szaniawskiego.

Polecane aktualności

Prezydent Hanna Zdanowska przed tablicą poświęconą Romanie Pachuckiej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

W rocznicę uzyskania praw wyborczych kobiet pamiętamy o wybitnej łodziance

Andrzej Janecki / BAM

Z okazji 102. rocznicy uzyskania przez Polki pełni praw wyborczych przypominamy, że jedną z ważnych... więcej

Budowa torowiska tramwajowego na al. Śmigłego-Rydza  -  fot. UMŁ

Łódź buduje. Na al. Śmigłego-Rydza układane jest nowe torowisko

Małgorzata Loeffler / ZIM

Trwają intensywne prace przy przebudowie al. Śmigłego-Rydza, na odcinku od skrzyżowania marszałków... więcej

 -  fot. Archiwum UML

Akcja Zima 2020 w Łodzi

BRP

Miasto przygotowuje się do zimy. Wydział Gospodarki Komunalnej skontrował gotowość firm do „Akcji... więcej

Wystartowała pierwsza edycja songwriterskiego konkursu im. Roberta Brylewskiego „Czekamy, czekamy!”

informacja prasowa

W czwartek, 19 listopada ogłoszony został songwriterski konkurs im. Roberta Brylewskiego „Czekamy,... więcej

Linia nr 11 (pesa) -  fot. MPK - Łódź

Karta płatnicza jak migawka

MPK - Łódź

Od przyszłego tygodnia będzie możliwość płacenia tylko za przejechane przystanki już na dwóch... więcej

Kontakt