Mamy w Łodzi kolejny rodzinny dom dziecka Fundacji Happy Kids! Już wkrótce zamieszka w nim 8 dzieci

Lena i jej młodszy brat Daniel, Kajtek ze starszą siostrą oraz Kuba - to 5 pierwszych dzieci, które zamieszkały w nowo otwartym rodzinnym domu dziecka Fundacji Happy Kids. Właśnie dziś „dom dla rodziny” nr 17 został oficjalnie otwarty i poświęcony przez współpracującego z fundacją ks. Edwarda. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Adam Wieczorek - Wiceprezydent Łodzi oraz twórca i fundator Fundacji Radosław Wiśniewski.

- Marzę, że pewnego dnia będę mógł uczestniczyć w oficjalnym zamknięciu, a nie otwieraniu nowych domów dziecka, nawet tych rodzinnych - mówił Aleksander Kartasiński, prezes Happy Kids.

Podobne marzenia ma Piotr Rydzewski, wicedyrektor łódzkiego MOPS-u i szef kampanii Rodzina Jest dla Dzieci promującej rodzicielstwo zastępcze. - W rodzinnym domu dziecka po prostu się mieszka. A do placówki opiekuńczo-wychowawczej, czyli instytucjonalnego domu dziecka ludzie przychodzą do pracy. I mimo ich zaangażowania domy dziecka nie mogą dać tego najważniejszego - obserwacji rodziny na co dzień - komentował.

Refleksją na temat rodziny i domu podzielił się także ks. Edward: - Dom to jest miejsce, do którego chętnie wracam i jestem w nim oczekiwany.

O swoich doświadczeniach opowiadała pani Halina Jóźwiak, która rodzicielstwem zastępczym zajmuje się zawodowo od 19 lat. Początkowo prowadziła w Łodzi pogotowie rodzinne. Później została rodziną adopcyjną jednego z dzieci, a następnie rozpoczęła współpracę z Fundacją Happy Kids i od kilkunastu lat wychowuje młodych wspaniałych ludzi.

Już wkrótce w przepięknie położonym na Stokach domu zamieszkają kolejne dzieci. Łącznie będzie ich ośmioro, jak w większości fundacyjnych domów. Rodzice zastępczy, którzy zdecydowali się przeprowadzić do Łodzi, by właśnie tu opiekować się dziećmi z trudną przeszłością, prowadzili wcześniej rodzinny dom w Wałbrzychu. A ich korzenie to Poznań i Wrocław. Teraz pan Bartosz i pani Ewa są łodzianami.

Bardzo cieszą nas efekty współpracy z Fundacją Happy Kids. Jesteśmy szczęśliwi, że kolejne dzieci będą mogły przeprowadzić się z placówek do rodzin. Wkrótce Fundacja otworzy 2 kolejne domy: jeszcze 1 na Stokach i kolejny pomiędzy Łodzią a Tuszynem.

Z całego MOPS-owego serca dziękujemy zespołowi Fundacji, zwłaszcza jej twórcy Radosławowi Wiśniewskiemu i jego rodzinie oraz prezesowi Aleksandrowi Kartasińskiemu.

Polecane aktualności

Fragment trailera gry

CD PROJEKT i EC1 wspólnie stworzyły grę wideo opowiadającą o tym, jak tworzy się gry

informacja prasowa

We współpracy z CD PROJEKT RED powstaje serce Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 - ścieżka... więcej

Odnowiona fasada kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 roku nr 29 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizuje. Odnowiona perełka zamiast zrujnowanej kamienicy

Małgorzata Loeffler / ZIM

Właśnie odsłoniliśmy przepiękną, bogato zdobioną i odnowioną fasadę kamienicy przy ul. Rewolucji 29.... więcej

Powstało stowarzyszenie Polskie Aquaparki i Pływalnie, które będzie walczyć o interesy swojej branży

informacja prasowa

Aquaparki, pływalnie i saunaria to jedna, potężna i nieustannie rozwijająca się gałąź gospodarki. W... więcej

Stara miejska studnia -  fot. ZWIK

Podziemna przeszłość Łodzi

Miłosz Wika / ZWIK

Zabytki Łodzi to nie tylko dawne fabryki, pałace czy kamienice. Również pod ziemią znajdują się... więcej

Łódź buduje podziemną drogę w Nowym Centrum Łodzi -  Fot. Konrad Ciężki / UMŁ

Łódź buduje podziemną drogę w Nowym Centrum Łodzi

Tomasz Walczak / BRPPM

Trwa budowa podziemnej drogi w Nowym Centrum Łodzi. Wykonawca sukcesywnie realizuje kolejne etapy... więcej

Kontakt