Kto nie stracił, a nawet zyskał na pandemii koronawirusa?

Łodzka firma GroMar nie przeżywa zapaści z powodu epidemii, a wręcz przeciwnie, dobrze sobie radzi. Firma tworzy platformy edukacyjne i e-learningowe oraz szkolenia online dla szkół, uczelni i biznesu w całej Europie.

Marcin Pisarski, prezes GroMar.eu i Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
Łodzka firma GroMar nie przeżywa zapaści z powodu epidemii, a wręcz przeciwnie, dobrze sobie radzi , fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Branża IT i e-learningu ma się świetnie 

- Nawet w pandemii i podczas kryzysu można rozwijać swój biznes. W ostatnich miesiącach zwiększyliśmy zatrudnienie z 20 do ponad 60 osób, a licząc wszystkich współpracowników, zapewniamy pracę ponad 300 specjalistom z dziedziny IT i e-learningu. Do tego cały czas prowadzimy kolejne rekrutacje. Na szczęście, mamy w Łodzi naprawdę świetne kadry: programistów i specjalistów IT, którzy bez problemu mogą konkurować na europejskim rynku - zachwala Marcin Pisarski, prezes GroMar.eu - Zdalna edukacja weszła do polskich szkół i uczelni, a także do dużego biznesu już na stałe. To nie tymczasowy trend, czy potrzeba chwili, a zmiana nawyków całego społeczeństwa. Cieszę się, że mogliśmy być częścią tych przemian. 

- To wyjątkowe wyróżnienie dla naszego miasta. To właśnie łódzka firma pomogła i wciąż pomaga Ministerstwu Edukacji Narodowej i polskim szkołom przejść przez trudny okres nauki zdalnej przez internet i cyfryzacji szkolnictwa. To nasza wspólna “łódzka” robota - wspomina Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi. Serwis epodreczniki.pl, o którym mowa, to portal, stworzony przez GroMar na zlecenie MEN, na którym umieszczono kilka tysięcy bezpłatnych i powszechnie dostępnych materiałów edukacyjnych dla szkół podstawowych, średnich i zawodowych. W kwietniu br. portal epodreczniki.pl odwiedziło ponad 3,5 mln użytkowników - dzieci, rodziców i nauczycieli.

Łódź miastem technologii

- Nie od dziś wiadomo, że Łódź jest dobrym środowiskiem dla branży IT, start-upów i nowych technologii. Doganiamy pod tym względem Warszawę, Trójmiasto, Wrocław, czy Kraków. W Łodzi jest kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt liczących się w branży, stale rozwijających się firm IT. Nie przeniósłbym się ze swoim rodzinnym biznesem nigdzie indziej - mówi Marcin Pisarski, CEO GroMar.eu, firmy, która działa na łódzkim rynku od ponad 20 lat - Zawsze możemy liczyć i chętnie korzystamy z pomocy Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi oraz Urzędu Miasta Łodzi. W ramach rewanżu przygotowujemy dla łodzian grę edukacyjną, w której będzie można wygrać szkolenia online - jej premiera już niebawem.

Kto jeszcze zyskał na pandemii?

- Branża IT i e-learningu - to oczywiste. Ale oprócz tego warto wskazać także na ecommerce, sklepy online i logistykę, które to choćby z powodu lokalizacji mają w Łodzi mocną
reprezentację - potwierdza wiceprezydent Adam Pustelnik - Tym, którzy radzą sobie gorzej, staramy się pomóc. Tych, którzy sami radzą sobie świetnie, pokazujemy jako dobry przykład do naśladowania. Jedną z takich firm jest właśnie GroMar.

Polecane aktualności

Dom Dziennego Pobytu przy ul. Tuwima 33 jest przeznaczony dla 33 podopiecznych.  -  fot. UMŁ

Nowy Dom Dziennego Pobytu w kamienicy po rewitalizacji

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Sala gimnastyczna z jedną, całkowicie lustrzaną ścianą, sala terapeutyczno-wypoczynkowa, przestronna... więcej

Startują staże wakacyjne u najlepszych łódzkich pracodawców

Najlepsi pracodawcy z Łodzi i regionu fundują płatne do 5 tys. zł staże łódzkim studentom

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Startują staże wakacyjne u najlepszych łódzkich pracodawców. Rozstrzygnięta została tegoroczna... więcej

Ażurowa kamienica przy ul. Piotrkowskiej

Ażurowa kamienica przy ulicy Piotrkowskiej

Aleksandra Hac / UMŁ

To będzie jedyny taki budynek w Łodzi i jeden z niewielu na świecie. W miejscu po wyburzonym... więcej

Printful

Firma Printful zainwestuje 7 mln złotych w zakład w Łodzi

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Firma Printful kontynuuje ekspansję w Europie i podpisała umowę najmu na nowe centrum logistyczne.... więcej

 -  fot. ŁKS

ŁKS bez awansu

Piotr Baleja / Łódź.pl

Przegrał zespół lepszy. Brzmi to paradoksalnie, ale taka jest prawda o finałowym meczu barażowym o... więcej

Kontakt