Zapaśniczy sukces Master Łódź

W rozgrywanych w Dzierżoniowie Mistrzostwach Polski seniorek w zapasach, zawodniczka UKS Master Łódź Magdalena Kaźmierczak zdobyła brązowy medal. Młoda zawodniczka z Łodzi, powtórzyła wynik z grupy wiekowej juniorów, w której dwa tygodnie temu, również sięgnęła po brąz.

Magdalena Kaźmierczak (rocznik 2000) przystąpiła do rywalizacji seniorek w kategorii wagowej 65 kg. W pierwszej rundzie zawodniczka Master Łódź zmierzyła się z reprezentantką LKS Mazowsze - Martą Mechocką i pokonała ją 8:0. W kolejnym starciu młoda łodzianka walczyła, jak się później okazało z późniejszą triumfatorką tej kategorii Natalią Kubaty. O pięć lat starsza zawodniczka z Rudy Śląskiej wygrała tę walkę 11:1. W rundzie trzeciej Kaźmierczak stanęła do walki z Beatą Federowicz i wygrała 4:2. Ostatnia potyczka zapaśniczki z Łodzi to rywalizacja o miejsca III-V. W walce z Kariną Konarską łodzianka wygrała 12:5 i mogła się cieszyć z brązowego medalu Mistrzostw Polski seniorek.

Tym samym, w szóstym roku istnienia Uczniowskiego Klubu Sportowego Master Łódź, klub może się pochwalić medalami Mistrzostw Polski w zapasach i w sumo, we wszystkich grupach wiekowych.

Klub działa w Szkole Podstawowej nr 111, której absolwentką jest utytułowana zapaśniczka. Trenerem-nauczycielem jest Piotr Górski, kontynuujący tradycje zapaśnicze zapoczątkowane przy ul. Jaracza 26 (wówczas SP nr 20), blisko pół wieku temu przez Jacka i Jerzego Górskich (również absolwentów sąsiedniej SP 111). Co ciekawe szkoła nr 111, może się jeszcze poszczycić absolwentami w postaci wybitnych zapaśników jak: Tomasza Busse, który w latach 70-tych i 80-tych zdobywał medale Mistrzostw Świata i Europy, 5-ty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Moskwie, a także Roksany Zasiny - brązowej medalistki Mistrzostw Świata, która wywalczyła kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Polecane aktualności

Nowy inwestor w Łodzi

BRP

Wiszące ogrody, smart home, mini akademik czy loft w stylu kamienicy? Takie projekty realizuje w... więcej

Panele fotowoltaiczne na dachu poradni przy al. Piłsudskiego 157 -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Miejska poradnia zdrowia na Widzewie instaluje panele słoneczne

Jolanta Baranowska / BRP

Poradnia przy al. Piłsudskiego 157 należąca do Miejskiego Centrum Medycznego "Widzew" zaoszczędzi... więcej

W jakiej kondycji będzie łódzka kultura po epidemii? Dowiemy się w ramach ogólnopolskiej analizy

ŁCW

„Badanie kryzysu i zmian w kulturze w czasie pandemii COVID-19, czyli kondycja kultury miejskiej w... więcej

W Łodzi powstaje Miejska Strefa Kultury

Wydział Kultury

Reforma domów kultury wkracza w nową fazę. Rozpoczynamy konsultacje i pokazujemy proponowaną... więcej

Wyniki Budżetu Obywatelskiego - sprawdź, co zmienni się w Twojej okolicy

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zakończyło się głosowanie w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało 68 tys. 329 osób.... więcej

Kontakt