Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Łodzi

- Dowiedzieliśmy się dziś, że w miniony weekend służby wojewody łódzkiego dokonywały wizytacji Atlas Areny, hali EXPO i stadionu Widzewa z ewentualnym zamierzeniem przeznaczenia tych miejsc na szpital polowy – powiedział Tomasz Trela, poseł na Sejm.

- Nie rozumiem, dlaczego o niczym nie została poinformowana prezydent Miasta Hanna Zdanowska? Przecież rzetelna i prawdziwa informacja jest jednym z podstawowych elementów skutecznej walki z pandemią. Służby miejskie powinny posiadać wiedzę na temat decyzji sztabu kryzysowego wojewody łódzkiego. Aktualnie żadne działania nie mogą odbywać się pod osłoną nocy.

Łodzianie mają prawo wiedzieć, jak wygląda prawdziwa sytuacja. Nie wolno nikogo dezinformować. Brak komunikacji ze strony wojewody tylko pogarsza sytuację i wprowadza chaos.

Apelujemy do wojewody o przekazanie rzetelnych informacji, jak wygląda obecnie sytuacja w wojewódzkich szpitalach. Czy planuje się zorganizować szpital tymczasowy w Łodzi? – pytał poseł Tomasz Trela.

 

- Jedynie współpraca pomiędzy instytucjami rządowymi i samorządowymi uchroni nas wszystkich przed skutkami szerzącej się pandemii – powiedział Tomasz Kacprzak, przewodniczący Komisji Ładu Społeczno-Prawnego.

- Prezydent Miasta Hanna Zdanowska już pół roku temu napisała do wojewody pismo, w którym zadeklarowała pomoc w pilnym uruchomieniu nowych izolatoriów lub szpitali. Na ten cel prezydent oddała do dyspozycji stosownych władz pomieszczenia na stadionie ŁKS i Widzewa, halę EXPO, Atlas Arenę oraz halę siatkarską przy al. Unii Lubelskiej 2. Wojewoda niestety nie odpisał pani prezydent, nie zaproponował także żadnego spotkania… Samorząd naprawdę bardzo chciałby wspierać działania rządu.

Mieszkańcy Łodzi zwyczajnie boją się o zdrowie własne i swoich bliskich. Czy jak zadzwonimy po karetkę, to ona przyjedzie i będzie miała gdzie zawieźć chorego?

Oczekujemy skutecznej współpracy z rządem. Żądamy pełnej jasności posiedzeń sztabu kryzysowego, łącznie z transmisją on-line. Pragniemy wiedzieć, jakie działania planuje wojewoda i rząd – dodał przewodniczący Tomasz Kacprzak.

Polecane aktualności

Fragment trailera gry

CD PROJEKT i EC1 wspólnie stworzyły grę wideo opowiadającą o tym, jak tworzy się gry

informacja prasowa

We współpracy z CD PROJEKT RED powstaje serce Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 - ścieżka... więcej

Odnowiona fasada kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 roku nr 29 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizuje. Odnowiona perełka zamiast zrujnowanej kamienicy

Małgorzata Loeffler / ZIM

Właśnie odsłoniliśmy przepiękną, bogato zdobioną i odnowioną fasadę kamienicy przy ul. Rewolucji 29.... więcej

Powstało stowarzyszenie Polskie Aquaparki i Pływalnie, które będzie walczyć o interesy swojej branży

informacja prasowa

Aquaparki, pływalnie i saunaria to jedna, potężna i nieustannie rozwijająca się gałąź gospodarki. W... więcej

Stara miejska studnia -  fot. ZWIK

Podziemna przeszłość Łodzi

Miłosz Wika / ZWIK

Zabytki Łodzi to nie tylko dawne fabryki, pałace czy kamienice. Również pod ziemią znajdują się... więcej

Łódź buduje podziemną drogę w Nowym Centrum Łodzi -  Fot. Konrad Ciężki / UMŁ

Łódź buduje podziemną drogę w Nowym Centrum Łodzi

Tomasz Walczak / BRPPM

Trwa budowa podziemnej drogi w Nowym Centrum Łodzi. Wykonawca sukcesywnie realizuje kolejne etapy... więcej

Kontakt