Bez straty seta

Piąta kolejka Tauron Ligi była bardzo udana dla łódzkich siatkarek. W hali im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego ŁKS Commercecon nie dał szans mistrzyniom Polski z Grypy Azoty Chemik Police, a w wyjazdowym meczu z Eneą PTPS Piła pierwsze punkty w tym sezonie zdobyły zawodniczki Grota Budowlani. Oba mecze kończyły się po trzech setach.

Starcie brązowych medalistek poprzedniego sezonu z aktualnymi mistrzyniami kraju było zapowiadane jako hit tej serii spotkań. W tym meczu emocji dostarczył jednak tylko jeden set – ostatni, w którym grano na przewagi. Partie numer 1. i 2. kończyły się natomiast wysokimi wygranymi łodzianek, które okresami demolowały swoje rywalki. Zespół z Polic w pierwszej partii zdobył 19 pkt., a w kolejnej tylko 14. Po tych setach łodzianki rozluźniły się i na kolejnego wyszły zdekoncentrowane, co pozwoliło rywalkom objąć prowadzenie 5:1. Końcówka trzeciej partii należała jednak do łodzianek, które grę na przewagi wygrały 28:26 i mogły się cieszyć z kompletu punktów.

W trzech setach z rywalkami uporały się również zawodniczki Grota Budowlani. Mecz w Pile miał jednak zupełnie inny ciężar gatunkowy, a jego stawką były pierwsze punkty w bieżących rozgrywkach. Zainkasowała je ekipa z Łodzi, która dzięki wygranej z Eneą PTPS odskoczyła od rywalek z dołu tabeli. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza rozegrały do tej pory cztery spotkania, po których mają na koncie trzy oczka. Z takim dorobkiem ekipa Grot Budowlani zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli, wyprzedzając #VolleyWrocław i Eneę PTPS. Te ekipy po trzech meczach nie mają żadnego punktu.

Tabelę Tauron Ligi otwiera Developres SkyRes Rzeszów. Ekipa z Podkarpacia po pięciu kolejkach ma komplet 15 pkt. i wyprzedza Energę MKS Kalisz i ŁKS Commercecon (po 10 pkt.). Ten ostatni w następnej kolejce zagra we Wrocławiu (24 października, godz. 18). Do Łodzi po raz drugi w tym sezonie przyjedzie natomiast czwarta w klasyfikacji Stal Bielsko-Biała, która tym razem zmierzy się z Grotem Budowlani (26 października, godz. 20.30).

ŁKS Commercecon – Grupa Azoty Chemik Police 3:0 (25:19, 25:14, 28:26). ŁKS Commercecon: Katarina Lazovic, Klaudia Alagierska, Katarzyna Zaroślińska-Król, Aleksandra Wójcik, Nadja Ninkovic, Britt Bongaerts, Krystyna Strasz (libero). MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król.

Enea PTPS Piła - Grot Budowlani 0:3 (22:25, 21:25, 19:25). Grot Budowlani: Julia Nowicka, Monika Fedusio, Anna Lewandowska, Veroniva Jones-Perry, Zuzanna Górecka, Małgorzata Lisiak, Maria Stenzel (libero). MVP: Anna Lewandowska.

Polecane aktualności

Nowy inwestor w Łodzi

BRP

Wiszące ogrody, smart home, mini akademik czy loft w stylu kamienicy? Takie projekty realizuje w... więcej

Panele fotowoltaiczne na dachu poradni przy al. Piłsudskiego 157 -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Miejska poradnia zdrowia na Widzewie instaluje panele słoneczne

Jolanta Baranowska / BRP

Poradnia przy al. Piłsudskiego 157 należąca do Miejskiego Centrum Medycznego "Widzew" zaoszczędzi... więcej

W jakiej kondycji będzie łódzka kultura po epidemii? Dowiemy się w ramach ogólnopolskiej analizy

ŁCW

„Badanie kryzysu i zmian w kulturze w czasie pandemii COVID-19, czyli kondycja kultury miejskiej w... więcej

W Łodzi powstaje Miejska Strefa Kultury

Wydział Kultury

Reforma domów kultury wkracza w nową fazę. Rozpoczynamy konsultacje i pokazujemy proponowaną... więcej

Wyniki Budżetu Obywatelskiego - sprawdź, co zmienni się w Twojej okolicy

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zakończyło się głosowanie w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało 68 tys. 329 osób.... więcej

Kontakt