Drugi odcinek ul. Gajcego do remontu

26 października rozpoczyna się remont kolejnego odcinka ul. Gajcego. Dzięki temu wszystkie główne drogi w Andrzejowie zyskają nową nawierzchnię.

Ulica Gajcego przed remontem
26 października rozpoczyna się remont kolejnego odcinka ul. Gajcego

Po przebudowie ul. Rokicińskiej, Zarząd Inwestycji Miejskich rozpoczął przebudowę ul. Gajcego od Zakładowej do Rokicińskiej. Natomiast od poniedziałku Zarząd Dróg i Transportu w ramach Planu dla Osiedli, rozpocznie remont ul. Gajcego między przejazdami kolejowymi od Rokicińskiej do Szaniawskiego.

W tym miejscu mieszkańcy Andrzejowa i ościennych gmin przecinają tory kolejowe, aby dojechać do Rokicińskiej i skierować się do centrum miasta. Ponadto mamy tu kilka punktów usługowych i sklepów. Jest to jeden z najważniejszych komunikacyjnie odcinków dróg w Andrzejowie i obecnie jeden z najbardziej wyeksploatowanych. Dlatego zgodnie z zapowiedziami, jeszcze w tym roku pojawi się na nim nowa asfaltowa nawierzchnia, parkingi i chodniki. 

- W zakresie prac przewidzieliśmy wymianę konstrukcji drogi, ułożenie nowej nawierzchni, remont chodników i budowę miejsc parkingowych. Prace zakończą się najpóźniej z końcem listopada – wyjaśnia Marcin Woźniak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Prace rozpoczną się w poniedziałek 26 października. Wąski pas drogi i konieczność zapewnienia dojazdów docelowych, wpływa na realizację remontu. Ulica na czas prac zostanie zamknięta dla ruchu, a wjazdy docelowe, będą możliwe na jednym kierunku od Taborowej w stronę Rokicińskiej. Przejazd do Rokicińskiej pozostaje przez ul. Malowniczą lub ul. Kościelną. Zmienioną trasą pojadą autobusy linii 90B z Janowa do skrzyżowania Rokicińska / Malownicza, a dalej Malowniczą i Rataja do pętli Sąsieczno.  

Jeszcze w tym roku, prace rozpoczną się także na ul. Taborowej od Gajcego do Szancera. To kolejne zadanie z Planu dla Osiedli. Dzięki temu, nowa równa nawierzchnia i proste chodniki pojawią się na wszystkich głównych drogach Andrzejowa. Ale Andrzejów to nie tylko te trzy zbiorcze drogi, ale również małe osiedlowe uliczki, bliskie mieszkańcom. Również one przewidziane są do przebudowy. Prawie 50 ulic na tym osiedlu było drogami gruntowymi. Do tej pory wykonaliśmy przebudowę 16 z nich, na których wykonaliśmy odpowiednie odwodnienie, kanalizację, wodociąg, a dzięki temu każda z nich, mogła zyskać nowe nawierzchnie z kostki lub asfaltu.

Polecane aktualności

Stand Up

W lato jest jeszcze więcej powodów, aby odwiedzić ulicę Piotrkowską

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Kultura wraca na ulicę Piotrkowską dzięki Łódzkiemu Centrum Wydarzeń. Już za parę dni przybędzie... więcej

Narodowy Spis Powszechny

Spis Powszechny – jak się spisać?

Gminne Biuro Spisowe

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy dla każdego... więcej

Lato z Kartą Łodzianina

Masz Kartę Łodzianina? Możesz wygrać bilety do Włoch

Laura Rybczyńska / ŁOT

Spędź lato z Kartą Łodzianina, korzystaj ze zniżek i zbieraj punkty. Do wygrania bilety lotnicze do... więcej

Wakacyjne remonty w łódzkich przedszkolach i szkołach

Monika Pawlak / UMŁ

W czasie wakacji w 17 miejskich przedszkolach będą prowadzone prace remontowo-budowlane. Część... więcej

Łódź Buduje. Rozpoczynamy remont ulicy Traktorowej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rozpoczyna się jedna z największych tegorocznych drogowych inwestycji. W poniedziałek, 28 czerwca... więcej

Kontakt