Drugi odcinek ul. Gajcego do remontu

26 października rozpoczyna się remont kolejnego odcinka ul. Gajcego. Dzięki temu wszystkie główne drogi w Andrzejowie zyskają nową nawierzchnię.

Ulica Gajcego przed remontem
26 października rozpoczyna się remont kolejnego odcinka ul. Gajcego

Po przebudowie ul. Rokicińskiej, Zarząd Inwestycji Miejskich rozpoczął przebudowę ul. Gajcego od Zakładowej do Rokicińskiej. Natomiast od poniedziałku Zarząd Dróg i Transportu w ramach Planu dla Osiedli, rozpocznie remont ul. Gajcego między przejazdami kolejowymi od Rokicińskiej do Szaniawskiego.

W tym miejscu mieszkańcy Andrzejowa i ościennych gmin przecinają tory kolejowe, aby dojechać do Rokicińskiej i skierować się do centrum miasta. Ponadto mamy tu kilka punktów usługowych i sklepów. Jest to jeden z najważniejszych komunikacyjnie odcinków dróg w Andrzejowie i obecnie jeden z najbardziej wyeksploatowanych. Dlatego zgodnie z zapowiedziami, jeszcze w tym roku pojawi się na nim nowa asfaltowa nawierzchnia, parkingi i chodniki. 

- W zakresie prac przewidzieliśmy wymianę konstrukcji drogi, ułożenie nowej nawierzchni, remont chodników i budowę miejsc parkingowych. Prace zakończą się najpóźniej z końcem listopada – wyjaśnia Marcin Woźniak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Prace rozpoczną się w poniedziałek 26 października. Wąski pas drogi i konieczność zapewnienia dojazdów docelowych, wpływa na realizację remontu. Ulica na czas prac zostanie zamknięta dla ruchu, a wjazdy docelowe, będą możliwe na jednym kierunku od Taborowej w stronę Rokicińskiej. Przejazd do Rokicińskiej pozostaje przez ul. Malowniczą lub ul. Kościelną. Zmienioną trasą pojadą autobusy linii 90B z Janowa do skrzyżowania Rokicińska / Malownicza, a dalej Malowniczą i Rataja do pętli Sąsieczno.  

Jeszcze w tym roku, prace rozpoczną się także na ul. Taborowej od Gajcego do Szancera. To kolejne zadanie z Planu dla Osiedli. Dzięki temu, nowa równa nawierzchnia i proste chodniki pojawią się na wszystkich głównych drogach Andrzejowa. Ale Andrzejów to nie tylko te trzy zbiorcze drogi, ale również małe osiedlowe uliczki, bliskie mieszkańcom. Również one przewidziane są do przebudowy. Prawie 50 ulic na tym osiedlu było drogami gruntowymi. Do tej pory wykonaliśmy przebudowę 16 z nich, na których wykonaliśmy odpowiednie odwodnienie, kanalizację, wodociąg, a dzięki temu każda z nich, mogła zyskać nowe nawierzchnie z kostki lub asfaltu.

Polecane aktualności

Prezydent Hanna Zdanowska przed tablicą poświęconą Romanie Pachuckiej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

W rocznicę uzyskania praw wyborczych kobiet pamiętamy o wybitnej łodziance

Andrzej Janecki / BAM

Z okazji 102. rocznicy uzyskania przez Polki pełni praw wyborczych przypominamy, że jedną z ważnych... więcej

Budowa torowiska tramwajowego na al. Śmigłego-Rydza  -  fot. UMŁ

Łódź buduje. Na al. Śmigłego-Rydza układane jest nowe torowisko

Małgorzata Loeffler / ZIM

Trwają intensywne prace przy przebudowie al. Śmigłego-Rydza, na odcinku od skrzyżowania marszałków... więcej

 -  fot. Archiwum UML

Akcja Zima 2020 w Łodzi

BRP

Miasto przygotowuje się do zimy. Wydział Gospodarki Komunalnej skontrował gotowość firm do „Akcji... więcej

Wystartowała pierwsza edycja songwriterskiego konkursu im. Roberta Brylewskiego „Czekamy, czekamy!”

informacja prasowa

W czwartek, 19 listopada ogłoszony został songwriterski konkurs im. Roberta Brylewskiego „Czekamy,... więcej

Linia nr 11 (pesa) -  fot. MPK - Łódź

Karta płatnicza jak migawka

MPK - Łódź

Od przyszłego tygodnia będzie możliwość płacenia tylko za przejechane przystanki już na dwóch... więcej

Kontakt