Drugi odcinek ul. Gajcego do remontu

26 października rozpoczyna się remont kolejnego odcinka ul. Gajcego. Dzięki temu wszystkie główne drogi w Andrzejowie zyskają nową nawierzchnię.

Ulica Gajcego przed remontem
26 października rozpoczyna się remont kolejnego odcinka ul. Gajcego

Po przebudowie ul. Rokicińskiej, Zarząd Inwestycji Miejskich rozpoczął przebudowę ul. Gajcego od Zakładowej do Rokicińskiej. Natomiast od poniedziałku Zarząd Dróg i Transportu w ramach Planu dla Osiedli, rozpocznie remont ul. Gajcego między przejazdami kolejowymi od Rokicińskiej do Szaniawskiego.

W tym miejscu mieszkańcy Andrzejowa i ościennych gmin przecinają tory kolejowe, aby dojechać do Rokicińskiej i skierować się do centrum miasta. Ponadto mamy tu kilka punktów usługowych i sklepów. Jest to jeden z najważniejszych komunikacyjnie odcinków dróg w Andrzejowie i obecnie jeden z najbardziej wyeksploatowanych. Dlatego zgodnie z zapowiedziami, jeszcze w tym roku pojawi się na nim nowa asfaltowa nawierzchnia, parkingi i chodniki. 

- W zakresie prac przewidzieliśmy wymianę konstrukcji drogi, ułożenie nowej nawierzchni, remont chodników i budowę miejsc parkingowych. Prace zakończą się najpóźniej z końcem listopada – wyjaśnia Marcin Woźniak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Prace rozpoczną się w poniedziałek 26 października. Wąski pas drogi i konieczność zapewnienia dojazdów docelowych, wpływa na realizację remontu. Ulica na czas prac zostanie zamknięta dla ruchu, a wjazdy docelowe, będą możliwe na jednym kierunku od Taborowej w stronę Rokicińskiej. Przejazd do Rokicińskiej pozostaje przez ul. Malowniczą lub ul. Kościelną. Zmienioną trasą pojadą autobusy linii 90B z Janowa do skrzyżowania Rokicińska / Malownicza, a dalej Malowniczą i Rataja do pętli Sąsieczno.  

Jeszcze w tym roku, prace rozpoczną się także na ul. Taborowej od Gajcego do Szancera. To kolejne zadanie z Planu dla Osiedli. Dzięki temu, nowa równa nawierzchnia i proste chodniki pojawią się na wszystkich głównych drogach Andrzejowa. Ale Andrzejów to nie tylko te trzy zbiorcze drogi, ale również małe osiedlowe uliczki, bliskie mieszkańcom. Również one przewidziane są do przebudowy. Prawie 50 ulic na tym osiedlu było drogami gruntowymi. Do tej pory wykonaliśmy przebudowę 16 z nich, na których wykonaliśmy odpowiednie odwodnienie, kanalizację, wodociąg, a dzięki temu każda z nich, mogła zyskać nowe nawierzchnie z kostki lub asfaltu.

Polecane aktualności

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Łodzi w sprawie uchwały „śmieciowej”

Monika Pawlak / UMŁ

27 stycznia odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej poświęcona uchwale „śmieciowej”. Stosowne... więcej

Wiceprezydent Adam Pustelnik wraz z innymi gośćmi na konferencji prasowej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź przyjazna dla obcokrajowców

Jolanta Baranowska / UMŁ

Do Łodzi ściągnęli obcokrajowcy. Miasto wielokulturowe i otwarte na inne narodowości przygotowało... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska

Co w tym roku znalazło się wśród miejskich licytacji WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

WOŚP w Łodzi! Wyjątkowe zwiedzanie Orientarium, sesja fotograficzna w Pasażu Róży, czy odlewy detali... więcej

Płyny dezynfekcyjne, przyłbice i maseczki dla szkół -  fot. Archiwum UMŁ

Straty budżetu Łodzi i wydatki na walkę z covid w 2020 r.

Jacek Słodziński / BPiNM

Łódź nadal czeka na rozstrzygnięcie trzeciej transzy dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji... więcej

Filia 73 Biblioteki Miejskiej w Łodzi -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

650 tys. zł z Budżetu Obywatelskiego na łódzkie biblioteki

Jacek Słodziński / BPiNM

Łodzianie wybrali 38 projektów do realizacji, w tym projekt bezpłatnego dostępu do e-booków na kwotę... więcej

Kontakt