Wygrały po karnych

Szczypiornistki Chojeńskiego Klubu Sportowego PŁ Łódź odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach grupy B pierwszej ligi kobiet. Podopieczne Tomasza Walickiego na własnym obiekcie wygrały po rzutach karnym z UKS Dziewiątką Legnica.

Spotkanie dużo lepiej zaczęły gospodynie z Łodzi, które wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Przyjezdne z Legnicy swoją pierwszą bramkę rzuciły dopiero w dziewiątej minucie. Przewaga różnicą dwóch trafień na korzyść ChKS-u utrzymywała się 20. minuty, kiedy to do głosu zaczynał dochodzić zespół z Dolnego Śląska. Ostatnie minuty pierwszej połowy należały zdecydowanie do gości, dzięki czemu na przerwę schodziły z wynikiem 14:11. Po zmianie stron łódzkie zawodniczki narzuciły swoje tempo gry i mecz ponownie się wyrównał. W ostatnich minutach tego pojedynku wynik zmieniał się jak kalejdoskopie. Najpierw ekipa UKS-u ponownie uzyskała przewagę czterech bramek, następnie łodzianki w świetnym stylu doprowadziły do remisu i w końcówce wyszły nawet na prowadzenie. Ostatnie słowo należało jednak do zawodniczek Dziewiątki, które rzuciły bramkę na 29:29. Mecz zakończył się remisem, dlatego o rozstrzygnięciu musiały zadecydować rzuty karne. Ten stały fragment gry dużo lepiej wykonywały szczypiornistki z Łodzi (wynik 4:1), dlatego pierwsze dwa punkty trafiły na konto ChKS-u.

ChKS PŁ Łódź - UKS Dziewiątka Legnica 29:29 (11:14) - 4:1 w rzutach karnych

Bramki dla ChKS-u: Natalia Szmigielska 8, Aleksandra Kutnik 5, Magdalena Piątczak 4, Małgorzata Kisiel 4, Natalia Kowalska 3, Barbara Sibelska 3, Wiktoria Szymczak 1 oraz Martyna Agata 1.

Bramki w konkursie rzutów karnych rzuciły: Aleksandra Kutnik, Małgorzata Kisiel, Natalia Kowalska, a także Marlena Gitzel.

Drużyna ChKS PŁ Łódź po trzech rozegranych kolejkach zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli. W następnej serii gier zawodniczki trenujące pod okiem trenera Walickiego pojadą do Krakowa na mecz z KS Cracovią 1906. Pojedynek ten zostanie rozegrany w weekend 7-8 listopada.

Polecane aktualności

Nowy inwestor w Łodzi

BRP

Wiszące ogrody, smart home, mini akademik czy loft w stylu kamienicy? Takie projekty realizuje w... więcej

Panele fotowoltaiczne na dachu poradni przy al. Piłsudskiego 157 -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Miejska poradnia zdrowia na Widzewie instaluje panele słoneczne

Jolanta Baranowska / BRP

Poradnia przy al. Piłsudskiego 157 należąca do Miejskiego Centrum Medycznego "Widzew" zaoszczędzi... więcej

W jakiej kondycji będzie łódzka kultura po epidemii? Dowiemy się w ramach ogólnopolskiej analizy

ŁCW

„Badanie kryzysu i zmian w kulturze w czasie pandemii COVID-19, czyli kondycja kultury miejskiej w... więcej

W Łodzi powstaje Miejska Strefa Kultury

Wydział Kultury

Reforma domów kultury wkracza w nową fazę. Rozpoczynamy konsultacje i pokazujemy proponowaną... więcej

Wyniki Budżetu Obywatelskiego - sprawdź, co zmienni się w Twojej okolicy

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zakończyło się głosowanie w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało 68 tys. 329 osób.... więcej

Kontakt