Radni po weekendowych wydarzeniach na ulicy Piotrkowskiej zaapelowali do strażników miejskich o godne zachowanie

- W miniony weekend na ulicach naszego miasta doszło do sytuacji skandalicznych z udziałem policji – powiedział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

- Obecnie policja jest aparatem przemocy Prawa i Sprawiedliwości względem łodzian. Także strażnicy miejscy stali się elementem walki z mieszkańcami Łodzi. Przypomnę, że od niedawna Straż Miejska nie podlega już miastu, a wojewodzie łódzkiemu.

Straż Miejska została powołana do tego, aby służyć łodzianom. Do tej pory bardzo dobrze wypełniała swoje obowiązki: dowoziła posiłki, dbała o osoby znajdujące się na kwarantannie, pomagała mieszkańcom naszego miasta. Strażnicy miejscy nie mogą być wykorzystywani do cynicznej gry politycznej i używać przemocy względem obywateli!

Skandaliczne sytuacje odbywające się na ulicy Piotrkowskiej zostały udokumentowane na filmach i są udostępniane za pomocą mediów społecznościowych. Dwóch strażników miejskich pobiło młodego człowieka idącego ulicą. Takich scen nie znaliśmy do tej pory w Łodzi! – dodał przewodniczący Marcin Gołaszewski.

- Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński skierował strażników miejskich do pilnowania biura Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi – powiedział Tomasz Kacprzak, przewodniczący Komisji Ładu Społeczno-Prawnego.

- Straż Miejska zamiast dowozić posiłki seniorom stoi pod biurem PiS-u i pilnuje wypalonych zniczy. Dlaczego strażnicy są wykorzystywani do pilnowania partyjnego biura za pieniądze podatników? Jest to karygodne!

W sprawie szarpania na ulicy łodzianina zwołuję posiedzenie Komisji Ładu Społeczno-Prawnego w najbliższą środę na godzinę 12:00. Ta sytuacja musi zostać wyjaśniona. Zaproszę na nią wojewodę łódzkiego i poproszę o złożenie wyjaśnień. Mam nadzieję, że komendant Straży Miejskiej także przeprowadzi wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie. Jeżeli okaże się, że strażnicy przekroczyli swoje uprawnienia, to zostaną zwolnieni. Apeluje do wszystkich funkcjonariuszy, aby zachowywali się godnie i pilnowali ładu oraz porządku – dodał przewodniczący Tomasz Kacprzak.

- Funkcjonariusze służb porządkowych ślubowali strzec Konstytucji oraz chronić prawa i sprawiedliwości, a nie być ochroniarzami partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość – powiedział Maciej Rakowski, radny Rady Miejskiej.

- Los strażników miejskich, o których teraz decyduje wojewoda, jest to prostu smutny i upokarzający. Gdy wczoraj obejrzałem film z ulicy Piotrkowskiej, byłem przerażony. W łódzkiej SM nie ma miejsca dla osób, które popisują się bezmyślnym i publicznym stosowaniem agresji wobec mieszkańców. Sprawę trzeba zbadać i wyjaśnić.

Niestety wielu policjantów na ulicy Piotrkowskiej zachowywało się w prowokacyjny sposób. Odwaga policji powinna być skierowana w stronę wandali demolujących przystanki, a nie na młodych ludzi spacerujących w manifestacjach – dodał radny Maciej Rakowski.

 

 

Polecane aktualności

Wizualizacja ulicy Wschodniej 45

Łódź rewitalizuje. Na ul. Wschodniej powstają komfortowe mieszkania, pracownie i zielone podwórko

M.Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Wystartowały intensywne prace w kolejnej łódzkiej kamienicy. Przy ul. Wschodniej 45 powstaje... więcej

Festiwal Reportażu Młodego Pokolenia

Nowy, nietypowy wydarzenie na kulturalnej mapie Łodzi - Festiwal Młodego Reportażu

Daria Głowacka / ŁCW

Nowy, nietypowy festiwal poświęcony jest zjawisku młodego reportażu. W Polsce, reportaż to jeden z... więcej

Projekt uchwały "śmieciowej"

Wspólna konferencja prasowa wiceprezydent miasta Łodzi i łódzkich spółdzielców przed nadzwyczajną sesją Rady Miejskiej w sprawie uchwały „śmieciowej”

Monika Pawlak / UMŁ

Podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej radni dyskutują nad projektem uchwały wprowadzającym... więcej

Konferencja prasowa z udziałem Wiceprezydenta Adama Pustelnika

Firma CanPoland uruchamia w Łodzi zakład wytwarzający surowiec farmaceutyczny na bazie konopi indyjskich

Marcin Masłowski / UMŁ

CanPoland SA to firma z branży farmaceutycznej, wiodący, polski eksporter medycznej marihuany, który... więcej

Konferencja prasowa pod siedzibą Bartolini Air

Widokowy lot nad Łodzią, trening strzelecki, czy kulturalny wieczór w teatrze? Co jeszcze przygotowaliśmy na tegoroczne licytacje WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Więcej informacji oraz linki do licytacji poniżej. więcej

Kontakt