Budowlani z drugim zwycięstwem

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź wygrały po raz drugi w obecnym sezonie TAURON Ligi Kobiet. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza pokonały w hali im. Józefa "Ziuny" Żylińskiego BKS Stal Bielsko-Biała 3:1.

Poniedziałkowe starcie nieco lepiej rozpoczęły przyjezdne z Bielska - Białej, które wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Po pierwszej przerwie technicznej do głosu zaczęła dochodzić jednak młoda łódzka drużyna. Trzy dłuższe serie punktowe spowodowały, że pierwszą partię pewnie wygrały zawodniczki Grot Budowlanych. W drugim secie łodzianki od początku przejęły inicjatywę, uzyskując nieznaczną przewagę. Przy decydujących rozstrzygnięciach ekipa BKS-u odrobiła straty, wychodząc nawet na prowadzenie 23:22. Ostatecznie ostatnie trzy wymiany padły łupem gospodyń. Trzeci set należał do BKS-u Bielsko - Biała, który finalnie wygrał go do 22. W czwartej odsłonie, również dzięki dobrej końcówce lepsze okazały się siatkarki Budowlanych. Mecz zakończył się wygraną łodzianek za trzy punkty.

Grot Budowlani Łódź - BKS Bielsko-Biała 3:1 (25:18; 25:23; 22:25; 25:23)

Grot Budowlani: Julia Nowicka, Małgorzata Lisiak, Anna Lewandowska, Zuzanna Górecka, Veronica Jones-Perry, Monika Fedusio, Maria Stenzel (libero) oraz Magdalena Damaske, Ewelina Tobiasz.

MVP: Monika Fedusio

Zespół Grot Budowlani z 6 punktami na koncie zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli. Z kolei ŁKS Commercecon ma o 4 punkty więcej i plasuje się na czwartej lokacie. Już w najbliższy piątek 30 października o godzinie 20:30 w hali Sport Arena przy al. Unii Lubelskiej zaplanowane są siatkarskie derby Łodzi. Gospodarzem tego pojedynku będzie drużyna prowadzona przez trenera Giuseppe Cuccariniego.