Zmiany w komunikacji miejskiej i na drogach w związku z zamknięciem cmentarzy

W związku z decyzją Rady Ministrów, dotyczącą zamknięcia cmentarzy, pojawią się zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

W dniach 31.10-2.11 cmentarze będą zamknięte -  fot. Archiwum UMŁ
Decyzją Rady Ministrów w dniach 31.10-2.11 cmentarze będą zamknięte , fot. Archiwum UMŁ

W związku z decyzją Rady Ministrów o zamknięciu cmentarzy w dniach 31.10. 2020 – 02.11.2020 (sobota-poniedziałek), odwołane zostaje kursowanie linii specjalnych od C1 do C9. Ponadto w weekend nie będą kursowały linie 10A i 16. Dodatkowo 1 listopada nie będzie uruchomiona linia 11A.

Zachowane zostają zaplanowane kierowania i objazdy linii w rejonie cmentarzy.

Ograniczenia względem zaplanowanych rozkładów jazdy pojawią się również na poniższych liniach autobusowych i tramwajowych. Zmiany obowiązują w dniach 31 października i 1 listopada.

Linia 2 kursować będzie w weekend co 15 minut

Linia 5 kursować będzie co 30 minut na trasie Dw. Łódź Żabieniec - plac Niepodległości

Linia 6 pozostaje zawieszona na weekend

Linia 7 kursować będzie co 7,5 minuty

Linia 8 kursować będzie co 15 minut

Linia 9 kursować będzie co 30 minut

Linia 10B kursować będzie co 15 minut

Linia 11A i 11B w sobotę kursować będzie łącznie co 7,5 minuty, a w niedzielę kursować będzie wyłącznie linia 11B co 15 minut

Linia 14 kursować będzie co 30 minut

Linia 15 kursować będzie co 15 minut

Linia 16 zostanie zawieszona

 

Zmianie ulegną trasy (w godz. 7:30 – 19:00) ( w rejonie cmentarzy) linii 51A, 52, 73, 74A, 74B, 75A, 75B, 78, 83, 86A, 86B, 87A, 87B, 93, 97A, 97B, Z3, Z13

Linie 53ABCDE, 59, 64AB, 70, 74AB, 76, 81, 83 i 99 kursować będą co 20 minut

Linia 54 i 78 nie będzie miała wzmocnień i kursować będzie według swojego normalnego rozkładu jazdy jak w sobotę i niedzielę

Zawieszone pozostaną linie 6, 85A, 85B oraz w dniu 1.11 br. linie G1 i H

 

Linia 52 kursować będzie na zaplanowanej zmienionej trasie: z pętli Dw. Łódź Kaliska do skrzyżowania Kurczaki / Sternfelda bez zmian, następnie ul. Sternfelda, Powszechną, Szumną, Łokietka do przystanku końcowego Cm. Kurczaki. Następnie ul. Łokietka, Sternfelda, Kurczaki i dalej obecną trasą.

Linie 58A i 58B w godz. 7:30 – 15:30 kursować będą na wydłużonej trasie z Dworca Łódź Fabryczna przez Mileszki do pętli Janów.

Linia 64A kursować będzie po trasie linii 64B.

Linie 69A i 69B Wszystkie kursy realizowane bez przejazdu przez ul. Ossendowskiego oznaczone jako 69B.

Linia 73 kursować będzie na zaplanowanej zmienionej trasie z pętli Koziny do skrzyżowania Srebrzyńska / Kasprzaka bez zmian, następnie ul. Kasprzaka, Drewnowską, Karskiego, Ogrodową, Zachodnią i dalej obecną trasą do pętli Radogoszcz Zachód. Zmiana obowiązuje w jednym podanym kierunku jazdy.

Linie 74A i 74B Wszystkie warianty linii 74 kursować będą na trasie. Z pętli pl. Niepodległości do skrzyżowania Konstantynowska / Unii Lubelskiej bez zmian, następnie al. Unii, Solec, Borową, Siewną, Krakowską i dalej obecną trasą. Zmiana obowiązuje w jednym podanym kierunku jazdy.

Linie 75A i 75B Dla wszystkich wariantów linii 75 zmianie ulegnie trasa w rejonie cm. Kurczaki w obu kierunkach jazdy. Z pętli Chocianowice IKEA do skrzyżowania Kosynierów Gdyńskich / Rzgowska bez zmian, następnie ul. Rzgowską, Kurczaki, Sternfelda, Powszechną, Szumną, Łokietka, Sternfelda, Kurczaki, Rzgowską do pętli Dw. Łódź Widzew.

Linia 83 kursować będzie na zmienionej trasie przy cmentarzu Mania w podanym kierunku. Z pętli Cm. Szczecińska do skrzyżowania Krakowska / Biegunowa bez zmian, następnie ul. Biegunową, Srebrzyńską, al. Unii i dalej bez zmian.

Linie 85A i 85B pozostają zawieszone na weekend

Linie 86A i 86B kursować będą na skróconej trasie. Z pętli Retkinia Kusocińskiego do skrzyżowania Próchnika / Zachodnia bez zmian, następnie w prawo w ul. Zachodnią do przystanku końcowego Zachodnia – Próchnika. Następnie ul. Zachodnią, Więckowskiego i dalej obecnymi trasami.

Linie 87A i 87B. Dla wszystkich kursów linii 87 zmianie ulegnie trasa w rejonie cm. Doły w obu kierunkach jazdy. Z pętli Żubardź do skrzyżowania Kasprzaka / Drewnowska bez zmian, następnie Drewnowską, Karskiego, Ogrodową, Zachodnia, Legionów, Nowomiejska, Północną, Źródłową, al. Palki, Strykowską, Wojska Polskiego, Brzezińską do przystanku końcowego Brzezińska / CH M1 (1786). Wszystkie kursy oznaczone będą jako 87A

Linia 90C nie będzie realizować wjazdu do Bedonia.

Linie 97A i 97B kursować będą na zmienionej trasie przy cmentarzu Mania.

Z pętli Dw. Łódź Kaliska do skrzyżowania Konstantynowska / Unii Lubelskiej bez zmian, następnie al. Unii, Solec, Borową, Siewną, Krakowską, Biegunową i dalej bez zmian.

Z pętli Niesięcin / Aleksandrów Ł. do skrzyżowania Biegunowa / Krakowska bez zmian, następnie ul. Biegunową, Srebrzyńską, al. Unii, Konstantynowską i dalej bez zmian.

Linia Z3 będzie kursować na wydłużonej trasie do pętli Arturówek.

MARYSIN WARSZAWSKA – Warszawska, Skrzydlata – ARTURÓWEK

Zmiana trasy w obu kierunkach jazdy

Linia Z13 kursować będzie na wydłużonej trasie w godz. 7:30 – 19:00

Z pętli Dąbrowa Niższa do skrzyżowania Kopcińskiego / Jaracza bez zmian, następnie Kopcińskiego, al. Palki, Wojska Polskiego, Brzezińską do przystanku końcowego Brzezińska / CH M1 (1786).

Linie N3A i N3B zmienioną swoją trasę przy cmentarzu Mania.

Z pętli Instytut CZMP do skrzyżowania Drewnowska / Unii Lubelskiej bez zmian, następnie al. Unii, Solec, Borową, Siewną, Krakowską i dalej bez zmian.

Zmiana trasy tylko w podanym kierunku. Zmiana obowiązuje w noce od 30/31.10 do 1/2.11.

Linie N4A i N4B zmienią swoją trasę przy cmentarzu na Dołach.

Z pętli Stoki Skalna do skrzyżowania Telefoniczna / Janosika bez zmian, następnie Janosika, Krokusową, Pomorską, Źródłową i dalej obecną trasą.

Zmiana obowiązuje w obu kierunkach w noce od 30/31.10 do 1/2.11.

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt