Nagrania terapeutycznych sesji o charakterze profilaktycznym “Chwile wytchnienia

Nagrania terapeutycznych sesji o charakterze profilaktycznym “Chwile wytchnienia” powstały pro publico bono w ramach projektu “Wsparcie w kryzysie” Fundacji Polskiego Instytutu Ericksonowskiego. Wśród 25 nagrań znalazły się bajki dla dzieci, sesje dla par, przedsiębiorców, młodzieży i seniorów.

 -  Cykl można znaleźć na kanale PIE “Psychoterapia i hipnoza” na Youtube https://www.youtube.com/playlist?list=PL0R5gOqyyd8xOXqI7HTOK-HNWoKZxl3-
“Chwile wytchnienia” powstały pro publico bono w ramach projektu “Wsparcie w kryzysie” Fundacji Polskiego Instytutu Ericksonowskiego. , Cykl można znaleźć na kanale PIE “Psychoterapia i hipnoza” na Youtube https://www.youtube.com/playlist?list=PL0R5gOqyyd8xOXqI7HTOK-HNWoKZxl3-

Cykl można znaleźć na kanale PIE na Youtube www.youtube.com/playlist  oraz na stronie internetowej PIE www.p-i-e.pl. Nagrania do tej pory mają ponad 44 tys odtworzeń.

 

Jako pierwsze ukazało się nagranie “Bezpieczne miejsce” - www.youtube.com/watch  prof. Joanny Szczepańskiej-Gierachy, prezeski Fundacja Aktywizacji Seniorów Siwy Dym.


Powstało przede wszystkim z myślą o osobach starszych uwięzionych w domu.

- Wychodząc z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć skutki przewlekłego stresu, szczególnie w okresie, gdy lekarze muszą skoncentrować się na osobach zarażonych coronavirus'em, udostępniam to, co przygotowałam, choć to niezwykle trudne dzielić się publicznie czymś tak prywatnym, jak własny głos - mówi autorka, psychoterapeutka i nauczycielka PIE - Zmniejszenie odczuwanego stresu, to także sprawniejsze działanie układu odpornościowego, a na tym nam wszystkim obecnie zależy.

Z nagrania mogą skorzystać z niego także osoby młodsze, w celu codziennej higieny układu nerwowego. Najlepiej odsłuchać w słuchawkach, wieczorem na zakończenie dnia, aby usunąć "zbędne pliki" zaśmiecające nasz układ nerwowy. Nagranie trwa 15 minut, uspokaja, pomaga ograniczyć potok myśli i wyciszyć się przed snem.

Polecane aktualności

Sienkiewicza 75/77 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Wiosną ruszy przebudowa 100-letniej Wigencji

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 75/77, rozpocznie się... więcej

Fotowoltaika

Łódź stawia na fotowoltaikę

Aleksandra Hac / UMŁ

Łódź stawia na fotowoltaikę. Na pustych działkach i na dachach szkół pojawią się panele, dzięki... więcej

Na zdjęciu od lewej: Paulina Waszczykowska, wicedyrektor SP 14oraz Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najmłodsi uczniowie już w szkołach

Monika Pawlak / BRP

Uczniowie klas I-III po dłuższej przerwie wrócili do szkół. Z 14 476 zapisanych do 90 podstawówek... więcej

Rocznica Radogoszcza

Andrzej Janecki / BAM

Informujemy, że w 76. rocznicę spalenia więźniów Radogoszcza (19 stycznia, wtorek) w godzinach... więcej

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Kontakt