Remont wiaduktu na ul. Dąbrowskiego na finiszu

Nowy asfalt pokrył już całość wiaduktu na ul. Dąbrowskiego. Przed nami ostatni etap prac.

Remont wiaduktu rozpoczął się 21 stycznia tego roku. I stał się początkiem modernizacji wiaduktów drogowych we wschodniej części Łodzi w ramach których powstaną zupełnie nowe obiekty na Przybyszewskiego i wyremontowane zostaną wiadukty na Dąbrowskiego. Północny wiadukt na Dąbrowskiego był w lepszym stanie niż sąsiedni i te znajdujące się na Przybyszewskiego. Dlatego został przeznaczony w pierwszej kolejności do remontu, aby w czasie kiedy powstają niezbędne dokumenty do budowy wiaduktów na Przybyszewskiego, wyremontować obiekt na Dąbrowskiego, który stanie się również alternatywą przejazdu podczas prac na Zarzewie.

- Prace postępują zgodnie z planem i nieznacznie wyprzedzają zakładany harmonogram. Zgodnie z umową, wykonawca na zrealizowanie prac, ma czas do końca roku. Jednak jeśli tylko warunki pogodowe pozwolą na wykonanie niezbędnych prac, udostępnimy wcześniej całość obiektu do użytkowania – informuje Marcin Woźniak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

W ostatnich dniach ułożona została już ostatnia warstwa nowej nawierzchni wiaduktu, co było ostatnim elementem prac przy górnej części obiektu. Pozostało do wykonania umocnienia skarp przy obiekcie, wykonanie nawierzchni z żywic
na schodach, których stopnie zostały wymienione na nowe, montaż nowych bariero poręczy, oraz gruntowanie i malowanie powierzchni betonowych na spodzie obiektu. Na koniec prace porządkowe i jeszcze przed zimą otworzymy do ruchu północny wiadukt ul. Dąbrowskiego w całym zakresie.

Przyszły rok to rozpoczęcie procedury przetargowej i prace przy wyburzaniu i budowie od nowa wiaduktów na Przybyszewskiego, oraz jeśli otrzymamy dofinasowanie, remont drugiego wiaduktu na Dąbrowskiego na który opracowujemy właśnie zakres prac do wykonania. Wszystkie wiadukty, są co kwartał sprawdzane. Wykonywane badania techniczne przez firmy zewnętrzne potwierdzają, że możemy z nich dalej bezpiecznie korzystać przy zachowaniu obecnych ograniczeń.

Do tej pory podczas remontu wiaduktu na Dąbrowskiego wykonano nowe kapy chodnikowe, hydroizolację, wymieniono krawężniki, zamontowano nowe bariery ochronne, zamontowano nowe balustrady oraz nowe oświetlenie. Ułożono nawierzchnię na całym obiekcie, reprofilowano łożyska i zabezpieczono antykorozyjnie. Ponadto wyremontowano filary, naprawiono przęsła, wymieniono dylatacje, wyremontowano przyczółki wiaduktu, wymieniono schody, wykonano zabezpieczenie antykorozyjne betonów na powierzchni przęseł i przyczółków, oraz wykonano nową instalację przeciwporażeniową.

Polecane aktualności

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Łodzi w sprawie uchwały „śmieciowej”

Monika Pawlak / UMŁ

27 stycznia odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej poświęcona uchwale „śmieciowej”. Stosowne... więcej

Wiceprezydent Adam Pustelnik wraz z innymi gośćmi na konferencji prasowej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź przyjazna dla obcokrajowców

Jolanta Baranowska / UMŁ

Do Łodzi ściągnęli obcokrajowcy. Miasto wielokulturowe i otwarte na inne narodowości przygotowało... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska

Co w tym roku znalazło się wśród miejskich licytacji WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

WOŚP w Łodzi! Wyjątkowe zwiedzanie Orientarium, sesja fotograficzna w Pasażu Róży, czy odlewy detali... więcej

Płyny dezynfekcyjne, przyłbice i maseczki dla szkół -  fot. Archiwum UMŁ

Straty budżetu Łodzi i wydatki na walkę z covid w 2020 r.

Jacek Słodziński / BPiNM

Łódź nadal czeka na rozstrzygnięcie trzeciej transzy dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji... więcej

Filia 73 Biblioteki Miejskiej w Łodzi -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

650 tys. zł z Budżetu Obywatelskiego na łódzkie biblioteki

Jacek Słodziński / BPiNM

Łodzianie wybrali 38 projektów do realizacji, w tym projekt bezpłatnego dostępu do e-booków na kwotę... więcej

Kontakt