Remont torowiska na skrzyżowaniu Kopcińskiego / Narutowicza

9 listopada rozpoczną się prace na skrzyżowaniu. Remont prowadzony będzie pod ruchem. Natomiast komunikacja miejska pojedzie objazdem.

Chcemy zapewniać sprawną i bezpieczną komunikację miejską. Dlatego jeszcze w tym roku wyremontujemy szyny na skrzyżowaniu Kopcińskiego / Narutowicza, których stan wymaga już naprawy. Prace są konieczne do wykonania, aby zapewnić ciągłość kursowania tramwajów.

Aby zminimalizować utrudnienia, prace prowadzone będą pod ruchem i podzielone będą na dwa etapy. W pierwszym okresie wymienione zostaną szyny w pasie torowiska ul. Kopcińskiego, oraz na zachodnim wlocie ul. Narutowicza (od strony placu Dąbrowskiego). W tym czasie po Kopcińskiego dostępne będą po dwa pasy ruchu, poprowadzone częściowo po buspasie. Natomiast z Narutowicza od placu Dąbrowskiego skręcimy tylko w prawo, a z Narutowicza jadąc od Radiostacji w prawo i lewo. Nie będzie też przejazdu przez Narutowicza w stronę placu Dąbrowskiego. Ponadto przeniesione będzie przejście dla pieszych przez ul. Narutowicza za przystanek tramwajowy. Kilkanaście metrów w stronę placu Dąbrowskiego.

Drugi etap prac to wymiana torowiska na tarczy skrzyżowania. Wtedy również utrzymany będzie ruch po Kopcińskiego i otwarty będzie już przejazd Narutowicza w stronę Piotrkowskiej, bez przejazdu na wprost i w lewo od strony Radiostacji i bez skrętu w lewo z Narutowicza w stronę ronda Solidarności. Prace zakończą się przed świętami Bożego Narodzenia.

Podczas całości prac, nie będą kursować przez skrzyżowanie tramwaje. W zamian uruchomimy autobusową linię zastępczą Z12 i zmienimy trasę linii 58, aby więcej autobusów służyło w zastępstwie tramwajów. Natomiast na Stoki wydłużona zostanie linia tramwajowa 17.

Linia 9 ZDROWIE – Zdrowie, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska, Odnowiciela, Ofiar Terroryzmu 11 września – OLECHÓW

Linia 12 RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Zielona, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA (wraca przez Kilińskiego do Narutowicza)

Linia 13 TEOFILÓW – Aleksandrowska, Limanowskiego, Włókniarzy, Legionów, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Lodowa – CM. ZARZEW

Linia 17 CHOCIANOWICE-IKEA – Pabianicka, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Pomorska, działki, Telefoniczna, Giewont - STOKI

Linia 18 RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Mickiewicza, Piłsudskiego, Kilińskiego, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA (z dworca skręca od razu w Kilińskiego)

Linie 58A i 58B przystanek początkowy będą miały na węźle przesiadkowym przy parku Moniuszki. Następnie autobusy pojadą Kilińskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, Rodziny Kindermanów, Rodziny Grohmanów, Wydawnicza, Kopcińskiego, Narutowicza i dalej po swojej trasie na Stoki i Janów.

W drugą stronę bez zmian dojadą do Polskiej Organizacji Wojskowej i wjadą na węzeł przesiadkowy dworzec Łódź Fabryczna przy parku Moniuszki gdzie zakończą trasę.

Linie N7A i N7B z Retkini do skrzyżowania Narutowicza / Kopcińskiego dojedzie bez zmian, a następnie Kopcińskiego, Rodziny Kindermanów, Rodziny Grohmanów, Wydawnicza i Kopcińskiego ponownie do Narutowicza i dalej na Nowosolną i Telefoniczną po swojej trasie. Zmiana tylko w podanym kierunku jazdy.

Linia Z12 DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA (węzeł przesiadkowy przy parku Moniuszki) -Kilińskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, Rodziny Kindermanów, Rodziny Grohmanów, Wydawnicza, Kopcińskiego, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, Poronińska – SZPITAL CKD

SZPITAL CKD – Poronińska, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Polskiej Organizacji Wojskowej – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA (węzeł przesiadkowy przy parku Moniuszki)

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt