Remont torowiska na skrzyżowaniu Kopcińskiego / Narutowicza

9 listopada rozpoczną się prace na skrzyżowaniu. Remont prowadzony będzie pod ruchem. Natomiast komunikacja miejska pojedzie objazdem.

Chcemy zapewniać sprawną i bezpieczną komunikację miejską. Dlatego jeszcze w tym roku wyremontujemy szyny na skrzyżowaniu Kopcińskiego / Narutowicza, których stan wymaga już naprawy. Prace są konieczne do wykonania, aby zapewnić ciągłość kursowania tramwajów.

Aby zminimalizować utrudnienia, prace prowadzone będą pod ruchem i podzielone będą na dwa etapy. W pierwszym okresie wymienione zostaną szyny w pasie torowiska ul. Kopcińskiego, oraz na zachodnim wlocie ul. Narutowicza (od strony placu Dąbrowskiego). W tym czasie po Kopcińskiego dostępne będą po dwa pasy ruchu, poprowadzone częściowo po buspasie. Natomiast z Narutowicza od placu Dąbrowskiego skręcimy tylko w prawo, a z Narutowicza jadąc od Radiostacji w prawo i lewo. Nie będzie też przejazdu przez Narutowicza w stronę placu Dąbrowskiego. Ponadto przeniesione będzie przejście dla pieszych przez ul. Narutowicza za przystanek tramwajowy. Kilkanaście metrów w stronę placu Dąbrowskiego.

Drugi etap prac to wymiana torowiska na tarczy skrzyżowania. Wtedy również utrzymany będzie ruch po Kopcińskiego i otwarty będzie już przejazd Narutowicza w stronę Piotrkowskiej, bez przejazdu na wprost i w lewo od strony Radiostacji i bez skrętu w lewo z Narutowicza w stronę ronda Solidarności. Prace zakończą się przed świętami Bożego Narodzenia.

Podczas całości prac, nie będą kursować przez skrzyżowanie tramwaje. W zamian uruchomimy autobusową linię zastępczą Z12 i zmienimy trasę linii 58, aby więcej autobusów służyło w zastępstwie tramwajów. Natomiast na Stoki wydłużona zostanie linia tramwajowa 17.

Linia 9 ZDROWIE – Zdrowie, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska, Odnowiciela, Ofiar Terroryzmu 11 września – OLECHÓW

Linia 12 RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Zielona, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA (wraca przez Kilińskiego do Narutowicza)

Linia 13 TEOFILÓW – Aleksandrowska, Limanowskiego, Włókniarzy, Legionów, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Lodowa – CM. ZARZEW

Linia 17 CHOCIANOWICE-IKEA – Pabianicka, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Pomorska, działki, Telefoniczna, Giewont - STOKI

Linia 18 RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Mickiewicza, Piłsudskiego, Kilińskiego, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA (z dworca skręca od razu w Kilińskiego)

Linie 58A i 58B przystanek początkowy będą miały na węźle przesiadkowym przy parku Moniuszki. Następnie autobusy pojadą Kilińskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, Rodziny Kindermanów, Rodziny Grohmanów, Wydawnicza, Kopcińskiego, Narutowicza i dalej po swojej trasie na Stoki i Janów.

W drugą stronę bez zmian dojadą do Polskiej Organizacji Wojskowej i wjadą na węzeł przesiadkowy dworzec Łódź Fabryczna przy parku Moniuszki gdzie zakończą trasę.

Linie N7A i N7B z Retkini do skrzyżowania Narutowicza / Kopcińskiego dojedzie bez zmian, a następnie Kopcińskiego, Rodziny Kindermanów, Rodziny Grohmanów, Wydawnicza i Kopcińskiego ponownie do Narutowicza i dalej na Nowosolną i Telefoniczną po swojej trasie. Zmiana tylko w podanym kierunku jazdy.

Linia Z12 DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA (węzeł przesiadkowy przy parku Moniuszki) -Kilińskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, Rodziny Kindermanów, Rodziny Grohmanów, Wydawnicza, Kopcińskiego, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, Poronińska – SZPITAL CKD

SZPITAL CKD – Poronińska, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Polskiej Organizacji Wojskowej – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA (węzeł przesiadkowy przy parku Moniuszki)

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Łodzi w sprawie uchwały „śmieciowej”

Monika Pawlak / UMŁ

27 stycznia odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej poświęcona uchwale „śmieciowej”. Stosowne... więcej

Wiceprezydent Adam Pustelnik wraz z innymi gośćmi na konferencji prasowej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź przyjazna dla obcokrajowców

Jolanta Baranowska / UMŁ

Do Łodzi ściągnęli obcokrajowcy. Miasto wielokulturowe i otwarte na inne narodowości przygotowało... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska

Co w tym roku znalazło się wśród miejskich licytacji WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

WOŚP w Łodzi! Wyjątkowe zwiedzanie Orientarium, sesja fotograficzna w Pasażu Róży, czy odlewy detali... więcej

Płyny dezynfekcyjne, przyłbice i maseczki dla szkół -  fot. Archiwum UMŁ

Straty budżetu Łodzi i wydatki na walkę z covid w 2020 r.

Jacek Słodziński / BPiNM

Łódź nadal czeka na rozstrzygnięcie trzeciej transzy dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji... więcej

Filia 73 Biblioteki Miejskiej w Łodzi -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

650 tys. zł z Budżetu Obywatelskiego na łódzkie biblioteki

Jacek Słodziński / BPiNM

Łodzianie wybrali 38 projektów do realizacji, w tym projekt bezpłatnego dostępu do e-booków na kwotę... więcej

Kontakt