1,5 mln zł dla mieszkanek Domu Samotnej Matki, dzięki projektowi miasta i Fundacji Służby Rodzinie „Nadzieja”

70 Pań z Domu Samotnej Matki będzie uczyło się podstawowych życiowych umiejętności i zdobędzie zawód, ale przede wszystkim uwierzy w siebie i swoje możliwości. Rusza wspólny, wart 1,5 mln zł projekt miasta i Fundacji Służby Rodzinie „Nadzieja”.

Dom Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej w Łodzi
70 Pań z Domu Samotnej Matki będzie uczyło się podstawowych życiowych umiejętności i zdobędzie zawód

- Nikogo już nie trzeba przekonywać, że rewitalizacja to nie tylko remonty kamienic i ulic. To również te projekty mniej spektakularne, ale ważne. Ten, o którym dziś powiem jest wyjątkowy dla mnie osobiście, dla kobiety i matki. Chcemy pomóc ponad 70 kobietom, które dziś mieszkają w Domu Samotnej Matki w Łodzi. Taki Dom to miejsce bezpieczne, dla mamy i dziecka. Kobiety trafiły tu uciekając z miejsca, gdzie była przemoc, uzależnienia i brak warunków do wychowania dziecka. I tu, w Domu Samotnej Matki, muszą nauczyć się podstawowych życiowych umiejętności, ale przede wszystkim - uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Panie będą się więc uczyć: dbania o zdrowie swoje i swojego dziecka, organizacji codziennego życia, planowania swoich wydatków, znajomości prawa czy umiejętności korzystania z instytucji ochrony zdrowia czy urzędów. A nawet gospodarowania swoim czasem. Kolejnym szczeblem będą szkolenia zawodowe i staże, które pozwolą matkom znaleźć pracę i stanąć na własne nogi. W czasie kursu młode mamy dostaną stypendia oraz będą mieć zapewnioną opiekę nad dzieckiem w trakcie szkolenia zawodowego. Projekt realizujemy z  Fundacją Służby Rodzinie „Nadzieja”, a mamy na niego prawie 1,5 mln zł. Mocno trzymam kciuki za wszystkie dzielne mamy! – powiedziała prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska

Projekt "Samodzielność mamy" rusza już teraz, a potrwa 2 lata. 

- Projekt "Samodzielność mamy" zakłada szerokie wsparcie społeczne, czyli jak wzmocnić kobietę, by nabrała kompetencji zawodowych. Doszliśmy do takiej konkluzji, że najważniejsza jest relacja, poszanowanie drugiego człowieka, powiedzenie mu: jesteś wystarczająca, dasz radę, wierzę w ciebie. A więc odpowiednie wsparcie: społeczne, ale i materialne, informacyjne, duchowe, czyli znalezienie odpowiednich "zasobów" w drugim człowieku. Pokazanie takiej mamie, w czym jest dobra, czego może nauczyć innych. I to jest clou tego projektu - mówi  Wioletta Jóźwiak - Majchrzak z Domu Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej w Łodzi.

Projekt "Samodzielność Mamy..." realizowany jest w ramach jednego z działań w ramach rewitalizacji społecznej "Aktywizacja społeczno - zawodowa osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym - miasto Łódź".

Polecane aktualności

Sienkiewicza 75/77 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Wiosną ruszy przebudowa 100-letniej Wigencji

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 75/77, rozpocznie się... więcej

Fotowoltaika

Łódź stawia na fotowoltaikę

Aleksandra Hac / UMŁ

Łódź stawia na fotowoltaikę. Na pustych działkach i na dachach szkół pojawią się panele, dzięki... więcej

Na zdjęciu od lewej: Paulina Waszczykowska, wicedyrektor SP 14oraz Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najmłodsi uczniowie już w szkołach

Monika Pawlak / BRP

Uczniowie klas I-III po dłuższej przerwie wrócili do szkół. Z 14 476 zapisanych do 90 podstawówek... więcej

Rocznica Radogoszcza

Andrzej Janecki / BAM

Informujemy, że w 76. rocznicę spalenia więźniów Radogoszcza (19 stycznia, wtorek) w godzinach... więcej

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Kontakt