1,5 mln zł dla mieszkanek Domu Samotnej Matki, dzięki projektowi miasta i Fundacji Służby Rodzinie „Nadzieja”

70 Pań z Domu Samotnej Matki będzie uczyło się podstawowych życiowych umiejętności i zdobędzie zawód, ale przede wszystkim uwierzy w siebie i swoje możliwości. Rusza wspólny, wart 1,5 mln zł projekt miasta i Fundacji Służby Rodzinie „Nadzieja”.

Dom Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej w Łodzi
70 Pań z Domu Samotnej Matki będzie uczyło się podstawowych życiowych umiejętności i zdobędzie zawód

- Nikogo już nie trzeba przekonywać, że rewitalizacja to nie tylko remonty kamienic i ulic. To również te projekty mniej spektakularne, ale ważne. Ten, o którym dziś powiem jest wyjątkowy dla mnie osobiście, dla kobiety i matki. Chcemy pomóc ponad 70 kobietom, które dziś mieszkają w Domu Samotnej Matki w Łodzi. Taki Dom to miejsce bezpieczne, dla mamy i dziecka. Kobiety trafiły tu uciekając z miejsca, gdzie była przemoc, uzależnienia i brak warunków do wychowania dziecka. I tu, w Domu Samotnej Matki, muszą nauczyć się podstawowych życiowych umiejętności, ale przede wszystkim - uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Panie będą się więc uczyć: dbania o zdrowie swoje i swojego dziecka, organizacji codziennego życia, planowania swoich wydatków, znajomości prawa czy umiejętności korzystania z instytucji ochrony zdrowia czy urzędów. A nawet gospodarowania swoim czasem. Kolejnym szczeblem będą szkolenia zawodowe i staże, które pozwolą matkom znaleźć pracę i stanąć na własne nogi. W czasie kursu młode mamy dostaną stypendia oraz będą mieć zapewnioną opiekę nad dzieckiem w trakcie szkolenia zawodowego. Projekt realizujemy z  Fundacją Służby Rodzinie „Nadzieja”, a mamy na niego prawie 1,5 mln zł. Mocno trzymam kciuki za wszystkie dzielne mamy! – powiedziała prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska

Projekt "Samodzielność mamy" rusza już teraz, a potrwa 2 lata. 

- Projekt "Samodzielność mamy" zakłada szerokie wsparcie społeczne, czyli jak wzmocnić kobietę, by nabrała kompetencji zawodowych. Doszliśmy do takiej konkluzji, że najważniejsza jest relacja, poszanowanie drugiego człowieka, powiedzenie mu: jesteś wystarczająca, dasz radę, wierzę w ciebie. A więc odpowiednie wsparcie: społeczne, ale i materialne, informacyjne, duchowe, czyli znalezienie odpowiednich "zasobów" w drugim człowieku. Pokazanie takiej mamie, w czym jest dobra, czego może nauczyć innych. I to jest clou tego projektu - mówi  Wioletta Jóźwiak - Majchrzak z Domu Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej w Łodzi.

Projekt "Samodzielność Mamy..." realizowany jest w ramach jednego z działań w ramach rewitalizacji społecznej "Aktywizacja społeczno - zawodowa osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym - miasto Łódź".

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt