11 mln na zakładanie firm w Łodzi

Łodzianie są przedsiębiorczy. Czasem trzeba tylko wspomóc przyszłego młodego biznesmena. Dlatego miasto wraz z partnerem, firmą HRP przeznacza ponad 11 mln zł m.in. unijnych pieniędzy na wsparcie tych, którzy chcą założyć własną firmę.

Ewa Żuber, Malwina Graczykowska i Radosław Grzelewski
Przepis na biznes - wsparcie przedsiębiorczości mieszkańców obszaru rewitalizacji Miasta Łodzi realizuje miasto wraz z firmą HRP

240 osób będzie mogło liczyć na jednorazowe wsparcie, które przeznaczy na zakup sprzętu niezbędnego do rozpoczęcia działalności, ale i comiesięczną "pensję", za którą przez rok można opłacać rachunki: czynsz za lokal, media, ubezpieczenie.

Przepis na biznes - wsparcie przedsiębiorczości mieszkańców obszaru rewitalizacji Miasta Łodzi realizuje miasto wraz z firmą HRP. Projekt jest dofinansowany prawie w całości z dotacji z Unii Europejskiej.

Dzięki niemu chcemy kompleksowo pomóc 240 mieszkańców z obszaru rewitalizacji znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy. To propozycja dla tych, którzy są gotowi rozpocząć prowadzenie własnej działalności i skończyli 30 rok życia. Na jakie wsparcie można liczyć?

- Każda osoba zakładająca własną firmę dostanie bezzwrotną dotację w wysokości 23.050 zł oraz po 2.250 zł miesięcznie przez kolejny rok. Comiesięczne wsparcie pozwoli m.in. na opłacenie stałych rachunków: wynajmu lokalu, mediów czy ubezpieczenia - mówi Malwina Graczykowska z firmy HRP, która rozpoczęła rekrutację osób zainteresowanych wsparciem.

Podobną dotację wzięli wcześniej: Ewa Żuber, która dziś prowadzi studio fotograficzne APARATKA EWA ŻUBER FOTOGRAFIA oraz Radosław Grzelewski, który otworzył agencję reklamową "Smart Team Studio". Obydwoje twierdzą, że każda osoba, która myśli o założeniu swojej firmy przy wsparciu unijnym dostanie pomoc chociażby przy pisaniu biznesplanu. Dotacja jest zaś wkładem w zakup urządzeń niezbędnych do ruszenia z własnym biznesem. A comiesięczna "wypłata" pozwala przez rok nie martwić się o to z czego opłaci się np. rachunki za czynsz, ale skupić na rozwijaniu firmy - szczególnie w ciężkim okresie pandemii.

Ruszyła rekrutacja zainteresowanych osób. Gdzie się zgłaszać? Do biura lidera projektu, firmy HRP przy ul. Tymienieckiego 19a, np. dzwoniąc na numer 42 207 22 00. Dokumenty i szczegółowe informacje można znaleźć na stronie  hrp.com.pl.

Więcej informacji: Biuro Rewitalizacji i Mieszkalnictwa UMŁ, ul. Piotrkowska 113, tel. 42 272 62 41.

Polecane aktualności

Sienkiewicza 75/77 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Wiosną ruszy przebudowa 100-letniej Wigencji

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 75/77, rozpocznie się... więcej

Fotowoltaika

Łódź stawia na fotowoltaikę

Aleksandra Hac / UMŁ

Łódź stawia na fotowoltaikę. Na pustych działkach i na dachach szkół pojawią się panele, dzięki... więcej

Na zdjęciu od lewej: Paulina Waszczykowska, wicedyrektor SP 14oraz Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najmłodsi uczniowie już w szkołach

Monika Pawlak / BRP

Uczniowie klas I-III po dłuższej przerwie wrócili do szkół. Z 14 476 zapisanych do 90 podstawówek... więcej

Rocznica Radogoszcza

Andrzej Janecki / BAM

Informujemy, że w 76. rocznicę spalenia więźniów Radogoszcza (19 stycznia, wtorek) w godzinach... więcej

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Kontakt