11 mln na zakładanie firm w Łodzi

Łodzianie są przedsiębiorczy. Czasem trzeba tylko wspomóc przyszłego młodego biznesmena. Dlatego miasto wraz z partnerem, firmą HRP przeznacza ponad 11 mln zł m.in. unijnych pieniędzy na wsparcie tych, którzy chcą założyć własną firmę.

Ewa Żuber, Malwina Graczykowska i Radosław Grzelewski
Przepis na biznes - wsparcie przedsiębiorczości mieszkańców obszaru rewitalizacji Miasta Łodzi realizuje miasto wraz z firmą HRP

240 osób będzie mogło liczyć na jednorazowe wsparcie, które przeznaczy na zakup sprzętu niezbędnego do rozpoczęcia działalności, ale i comiesięczną "pensję", za którą przez rok można opłacać rachunki: czynsz za lokal, media, ubezpieczenie.

Przepis na biznes - wsparcie przedsiębiorczości mieszkańców obszaru rewitalizacji Miasta Łodzi realizuje miasto wraz z firmą HRP. Projekt jest dofinansowany prawie w całości z dotacji z Unii Europejskiej.

Dzięki niemu chcemy kompleksowo pomóc 240 mieszkańców z obszaru rewitalizacji znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy. To propozycja dla tych, którzy są gotowi rozpocząć prowadzenie własnej działalności i skończyli 30 rok życia. Na jakie wsparcie można liczyć?

- Każda osoba zakładająca własną firmę dostanie bezzwrotną dotację w wysokości 23.050 zł oraz po 2.250 zł miesięcznie przez kolejny rok. Comiesięczne wsparcie pozwoli m.in. na opłacenie stałych rachunków: wynajmu lokalu, mediów czy ubezpieczenia - mówi Malwina Graczykowska z firmy HRP, która rozpoczęła rekrutację osób zainteresowanych wsparciem.

Podobną dotację wzięli wcześniej: Ewa Żuber, która dziś prowadzi studio fotograficzne APARATKA EWA ŻUBER FOTOGRAFIA oraz Radosław Grzelewski, który otworzył agencję reklamową "Smart Team Studio". Obydwoje twierdzą, że każda osoba, która myśli o założeniu swojej firmy przy wsparciu unijnym dostanie pomoc chociażby przy pisaniu biznesplanu. Dotacja jest zaś wkładem w zakup urządzeń niezbędnych do ruszenia z własnym biznesem. A comiesięczna "wypłata" pozwala przez rok nie martwić się o to z czego opłaci się np. rachunki za czynsz, ale skupić na rozwijaniu firmy - szczególnie w ciężkim okresie pandemii.

Ruszyła rekrutacja zainteresowanych osób. Gdzie się zgłaszać? Do biura lidera projektu, firmy HRP przy ul. Tymienieckiego 19a, np. dzwoniąc na numer 42 207 22 00. Dokumenty i szczegółowe informacje można znaleźć na stronie  hrp.com.pl.

Więcej informacji: Biuro Rewitalizacji i Mieszkalnictwa UMŁ, ul. Piotrkowska 113, tel. 42 272 62 41.

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt