Rodziny zastępcze pomagają nie tylko dzieciom. Komu jeszcze? Przeczytajcie!

W Światowym Dniu Adopcji opowiemy Wam, dlaczego tak ważne są rodziny zastępcze w życiu rodziców adopcyjnych.

Dla części opuszczonych dzieci rodzina zastępcza staje się tymczasowym przystankiem na ich życiowej drodze. Postój na nim zajmuje zwykle kilka miesięcy lub nawet ponad rok.

Wydawać się może, że to niedługo, zwłaszcza w porównaniu z czasem, który dziecko spędzi później w rodzinie adopcyjnej. My jednak wiemy z doświadczeń wielu rodzin i dzieci, że te kilka miesięcy mogą odmienić życie na lepsze. Bo zamiast w domu dziecka, wśród dziesiątek innych dzieci, nowo narodzony maluszek spędza je w bliskim kontakcie z zastępczą mamą, ciocią czy też babcią. Zwykle taką, która prowadzi pogotowie rodzinne. Jej najważniejsze zadanie to karmienie dziecka miłością, zaufaniem i poczuciem bezpieczeństwa. Oprócz tego ma ona oczywiście zadbać o jego zdrowie i sytuację prawną.

W ciągu tych kilku miesięcy dzieci pięknieją i to dosłownie. Z ich małych twarzyczek znika napięcie i lęk, a pojawia się błogość i radość. Nic dziwnego, że niektórzy rodzice adopcyjni mówią wprost, że wolą adoptować dziecko z rodziny zastępczej niż z placówki.

Rodzina zastępcza to także wsparcie dla przyszłych rodziców adopcyjnych w procesie zapoznawania ich z dzieckiem. Gości ona rodziców preadopcyjnych u siebie w domu, opowiada im o dziecku, podpowiada, jak sobie poradzić z trudnościami, i obserwuje dyskretnie, jak z kandydatów stają się powoli nowymi rodzicami. To piękny proces dla wszystkich uczestników.

Dlatego właśnie dziś, w Światowym Dniu Adopcji, serdecznie pozdrawiamy wszystkich rodziców adopcyjnych wychowujących dzieci z łódzkiej pieczy zastępczej.

I oczywiście jak zawsze zachęcamy do zainteresowania się rodzicielstwem zastępczym. Piszcie do nas lub dzwońcie pod numer 506 980 979.

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt