Budujemy bezpiecznie. Pandemia nie spowalnia prac prowadzonych przez ZIM

Na budowach prowadzonych przez Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi zostały wdrożone procedury związane z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Inwestycja przy ul. Gdańskiej 1 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ
Na budowach prowadzonych przez Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi zostały wdrożone procedury związane z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa , fot. Stefan Brajter / UMŁ

– Na naszych budowach jest bezpiecznie. Pracujemy obecnie łącznie na blisko 80 budowach drogowych i kubaturowych. Materiały dostarczane są na czas, nie mamy większych opóźnień w harmonogramach. Firmy przestrzegają zasad BHP, pracownicy przechodzą szkolenia. Doskonałym przykładem jest budowa przy ul. Gdańskiej 1. Przypomnę tylko, że właśnie ta kamienica to skarbnica zdobionych polichromii, choć nie tylko – na pierwszym piętrze odkryliśmy świetnie zachowaną drewnianą podłogę z motywami roślinnymi. Podłoga już została przetransportowana do zbiorów łódzkiego Lapidarium Detalu Architektonicznego. Po rewitalizacji, w budynku przy ulicy Gdańskiej 1 powstaną m.in. cztery jednopokojowe mieszkania dla osób wychodzących z pieczy zastępczej. W sumie w kamienicy będzie 16 mieszkań (osiem kawalerek i osiem dwupokojowych). Na podwórzu powstanie sąsiedzka przestrzeń z zielonym skwerem – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Prace przy ulicy Gdańskiej 1 obejmują m.in. całkowitą rozbiórkę i odtworzenie więźby dachowej, modernizację elewacji z odtworzeniem detalu architektonicznego oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, remont klatki schodowej oraz wzmocnienie i częściową wymianę stropów międzykondygnacyjnych. Wartość tej inwestycji to 5,98 mln zł.

- Działania zmierzające do zredukowania możliwości zakażenia COVID-19 na budowach zostały przez nas podjęte już na początku marca 2020 r. Obejmują one:

  • codzienną dezynfekcję urządzeń i maszyn na budowie
  • dezynfekcję  wszystkich klamek, biura, szatni i stołówki pracowniczej
  • pomiar temperatury kadrze i pracownikom budowy
  • codzienne szkolenia pracowników i przypominanie o zasadach antypandemicznych w pracy i w życiu codziennym.

Nasi pracownicy posiadają dużą wiedzę na temat zagrożeń zarażenia COVID-19 i przeciwdziałania im, stosują się całkowicie do wytycznych – mówi Krzysztof Hejmanowski, inspektor BHP w firmie WARBUD.

Zgodnie z zasadami BHP wszystkie osoby wizytujące budowę mają bezwzględny obowiązek zakładania i noszenia przez cały czas masek ochronnych i rękawiczek.

Wszystkie zasady przeciwdziałania możliwości zakażenia COVID-19  zostały od początku narzucone również firmom podwykonawczym. W związku z tym odkażane są narzędzia i urządzenia, a pracownicy firm podwykonawczych nie mieszają się między sobą, ani nie kontaktują się z innymi pracownikami. Nie grupują się, osobno wychodzą po 2 osoby do palarni oraz jedzą oddzielnie. Szczególną wagę przywiązuje się do codziennych szkoleń i rozmów z pracownikami uświadamiającymi skalę zagrożenia. Z działań antywirusowych i zdrowotnej formy pracowników sporządzane są cykliczne raporty.

Polecane aktualności

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Łodzi w sprawie uchwały „śmieciowej”

Monika Pawlak / UMŁ

27 stycznia odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej poświęcona uchwale „śmieciowej”. Stosowne... więcej

Wiceprezydent Adam Pustelnik wraz z innymi gośćmi na konferencji prasowej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź przyjazna dla obcokrajowców

Jolanta Baranowska / UMŁ

Do Łodzi ściągnęli obcokrajowcy. Miasto wielokulturowe i otwarte na inne narodowości przygotowało... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska

Co w tym roku znalazło się wśród miejskich licytacji WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

WOŚP w Łodzi! Wyjątkowe zwiedzanie Orientarium, sesja fotograficzna w Pasażu Róży, czy odlewy detali... więcej

Płyny dezynfekcyjne, przyłbice i maseczki dla szkół -  fot. Archiwum UMŁ

Straty budżetu Łodzi i wydatki na walkę z covid w 2020 r.

Jacek Słodziński / BPiNM

Łódź nadal czeka na rozstrzygnięcie trzeciej transzy dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji... więcej

Filia 73 Biblioteki Miejskiej w Łodzi -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

650 tys. zł z Budżetu Obywatelskiego na łódzkie biblioteki

Jacek Słodziński / BPiNM

Łodzianie wybrali 38 projektów do realizacji, w tym projekt bezpłatnego dostępu do e-booków na kwotę... więcej

Kontakt