Łódź rewitalizuje. Magnolie w podwórku, mieszkania w kamienicy

Skończył się remont kamienicy przy ul. Narutowicza 12. W budynku powstało kilkanaście komfortowych mieszkań i lokali użytkowych. Całość dopełnia zielone podwórko z magnolią, różanecznikami i krzewami.

Kamienica przy Narutowicza 12 po remoncie -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ
W kamienicy przy ul. Narutowicza 12 powstało kilkanaście komfortowych mieszkań i lokali użytkowych , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Wkrótce zostanie oddana do użytkowania kolejna wyremontowana kamienica w śródmieściu Łodzi. Budynek przy ul. Narutowicza 12 przeszedł gruntowny remont i podłączony jest do sieci ciepłowniczej. Kamienica zachowała swoją dotychczasową funkcję - w budynku znajdować się będą lokale usługowe oraz mieszkania, w tym dwa chronione dla osób wychodzących z pieczy zastępczej.

– W kamienicy przy ulicy Narutowicza 12 znajdzie się 13 lokali mieszkalnych, w tym dwa mieszkania dla osób wychodzących z pieczy zastępczej i 6 lokali dla mikroprzedsiębiorców. Budynek zostanie oddany do użytku lada dzień, właśnie trwają procedury odbiorowe. W pomieszczeniach zainstalowane zostały profilowane grzejniki kompaktowe. Wymianie uległa również stolarka drzwiowa i okienna. W czasie remontu odtworzone zostały balkony oraz balustrady – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Dodatkowo, w ramach remontu została nadbudowana część oficyny. Zmieniło się także podwórko. Nawierzchnia została wymieniona i pojawiła się tam zieleń. Wzdłuż jednej ze ścian wyodrębniony został pas na rośliny pnące. Budynek zyskał nowe oświetlenie zewnętrzne zapewniające bezpieczeństwo oraz iluminację o charakterze dekoracyjnym.

– Inwestycję prowadzimy od marca 2019 roku, a intensywne prace wystartowały w sierpniu 2019 r. po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Przeprowadziliśmy generalny remont, budynki były w bardzo złym stanie technicznym. Wymieniliśmy wszystkie instalacje, wzmocniliśmy drewniane stropy, zabezpieczyliśmy je przeciwpożarowo. W budynku pojawiła się przeszklona klatka schodowa oraz liczne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo przebudowaliśmy i zaaranżowaliśmy na nowo podwórko – mówi Tomasz Kartasiński z firmy Pagma Bud sp. z o.o.

Wartość inwestycji przy ul. Narutowicza 12 to 14,89 mln zł.

Przypomnijmy, że elewacja frontowa budynku od strony ulicy Narutowicza została wyremontowana w ramach programu Mia100 Kamienic. Koszt tych prac to 800 tys. zł.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 2" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0003/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 r.

Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Polecane aktualności

Składanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ drogą elektroniczną na nowy okres świadczeniowy 2021/2022

Piotr Skobel

Centrum Świadczeń Socjalnych informuje, iż od dnia 1 lutego 2021 r. można składać drogą... więcej

Sienkiewicza 75/77 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Wiosną ruszy przebudowa 100-letniej Wigencji

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 75/77, rozpocznie się... więcej

Fotowoltaika

Łódź stawia na fotowoltaikę

Aleksandra Hac / UMŁ

Łódź stawia na fotowoltaikę. Na pustych działkach i na dachach szkół pojawią się panele, dzięki... więcej

Na zdjęciu od lewej: Paulina Waszczykowska, wicedyrektor SP 14oraz Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najmłodsi uczniowie już w szkołach

Monika Pawlak / BRP

Uczniowie klas I-III po dłuższej przerwie wrócili do szkół. Z 14 476 zapisanych do 90 podstawówek... więcej

Rocznica Radogoszcza

Andrzej Janecki / BAM

Informujemy, że w 76. rocznicę spalenia więźniów Radogoszcza (19 stycznia, wtorek) w godzinach... więcej

Kontakt